2018_2019

Výklad – týdenní projekt žáků 8. ročníku

Žáci 8.A a 8.B si měli do českého jazyka vybrat libovolné téma výkladu. Našli si odborný text v knize či časopise a na internetu, stručně a věcně sepsali svůj článek dle daných typografických parametrů, vytvořili obrázkovou prezentaci nebo vytiskli fotografie, někteří přinesli na ukázku i různé předměty. A pak už jen nahlas, spisovně a zpaměti představili svá témata. V každé vyučovací hodině českého jazyka během týdne, kdy se všichni vystřídali, tak odevzdali písemný výklad a předvedli jeho mluvenou verzi. Na závěr celého projektu ŠVP (Tvorba mediálních sdělení) ještě písemně odpovídali na dvě otázky ze všech výkladů – co si kdo zapamatoval z vystoupení každého spolužáka.

Mgr. K.Gazdová