Základní škola Zubří

okres Vsetín, Hlavní 70, 756 54 Zubří ————— školní rok 2018 / 2019
image_pdfimage_print

Od

EKOLOGOVÉ NA VYCHÁZCE DO ZAŠOVÉ

Ve středu 3. 10. 2018 se žáci volitelného předmětu ekologie vydali na vycházku přes Randusky k prameni Stračka v Zašové.

Fotografie zde.

Od

OZNÁMENÍ VEDENÍ ŠKOLY – POPTÁVKA PO PRACOVNÍM MÍSTĚ

Základní škola Zubří, okres Vsetín poptává obsazení pozice školního asistenta (0,5 úvazku, smlouva, flexibilní plnění prac. doby). Nutná minimální kvalifikace – kurz asistent pedagoga nebo pedagogické vzdělání (SŠ,VŠ). Náplň práce velmi blízká asistentu pedagoga, jedná se o projektové zařazení dle propozic příručky šablony  MŠMT. Předpokládaný nástup od 11/2018. Bližší informace – Mgr. Marek Mikl 775 101 086 – ZŘŠ pro 2.st.

Od

Melodie 6 kontinentů

Po dvou letech si na nás udělal opět čas multiinstrumentalista, hudební skladatel a světoběžník Radim Zenkl. Přiletěl z Ameriky, kde žije skoro 30 let, aby nám představil mandolínu, koncovku, kravský roh, fujaru, didgeridoo a irskou píšťalu. Něco nám o nich pověděl a pár nadaných šťastlivců mělo možnost si s Mistrem mandolíny zahrát!!

Jen se podívejte tady!

A pokud se chcete také potěšit –  http://www.zenkl.com/videos.htm

Od

Svátek zahradníkův

Zahrádkářský svaz slavil 60. narozeniny a nadělil sobě i nám tradiční voňavou výstavu. Mohli jsme obdivovat skvělou letošní úrodu nebo se tentokrát  podívat (za zvuku chroupání nabízených jaderniček) na fotky zachycující aktivity spolku.

Nahlédněte tady.

Od

MODRÁSEK BAHENNÍ

V průběhu léta byl na školní zahradě u ulice Ke Kapličce pozorován modrásek bahenní. Jedná se o silně ohrožený druh. Jeho životní cyklus je vázán na rostlinu krvavec toten. Krvavec svým nektarem láká dospělé motýly. Na tuto rostlinu také kladou vajíčka. Housenky vylíhlé z vajíček se květy krvavce živí. Zajímavostí je, že housenky modráska krvavec toten opouští. Spustí se do trávy a začnou vydávat vůni, která láká mravence a omámí jejich smysly natolik, že se o housenku modráska starají jako o vlastní larvu. Odnesou ji do mraveniště a krmí ji společně se svými larvami. Housenka modráska roste a živí se i larvami a kuklami mravenců až do svého zakuklení. Po vylíhnutí již motýl mravencům „nevoní“ jako jejich druh a urychleně mraveniště opouští, aby se nestal jejich potravou.

Foto zde:
Autor fotografie: Miroslav Macháček

Od

Když tráva rozkvete

V Osevě nabídli 14. a 15. září dětem i veřejnosti vstup do svého kouzelného světa. Zvídavci si mohli vyslechnout, jak se která tráva jmenuje, k čemu se dá využít a jak chutná:). Komu to bylo málo, najedl se pohankových řízků, zatímco technické typy se šplhaly po traktorech…

Nahlédněte tady.