image_print

Schůzky výchovné poradkyně s rodiči vycházejících žáků a setkání se zástupci SŠ

V úterý 25. října 2022 se v jídelně naší školy uskutečnila schůzka výchovné poradkyně s rodiči vycházejících žáků. Byly jim zde předány informace k přijímacímu řízení – přijímacím zkouškám, dnům otevřených dveří a další potřebné informace k přijetí žáka k dalšímu vzdělávání na střední školu.

V rámci této akce přijalo také pozvání 10 zástupců středních škol z blízkého okolí, aby rodičům předali další informace a letáčky ohledně studia na jednotlivých SŠ. Akce se účastnily tyto SŠ: Integrovaná střední škola Valašské Meziříčí – COP, Obchodní akademie Valašské Meziříčí, Střední průmyslová škola sklářská Valašské Meziříčí, Střední škola informatiky, elektrotechniky a řemesel Rožnov, Gymnázium Rožnov, Střední odborná škola Josefa Sousedíka Vsetín, Střední škola Kostka Vsetín, Střední průmyslová škola strojnická Vsetín, Hotelová škola Frenštát a Střední pedagogická škola a zdravotnická Odry.

Prezentace z akce ZDE.

Gabriela  Cábová

Burza práce a přehlídka SŠ VSETÍN

Ve dnech 19. a 20. října 2022 se v prostorách Domu kultury Vsetín uskutečnila Burza práce a předhlídka SŠ. Této akce se z naší školy zúčastnili všichni osmáci v rámci předmětu Svět práce a všichni deváťáci, pro které byla tato akce první vlaštovkou ve výběru oboru a SŠ pro další středoškolské vzdělávání.

Akci pořádal Úřad práce Vsetín, žáci se mohli ve Vsetíně setkat z 35 zástupci středních škol nejen Zlínského kraje, ale také Moravskoslezského nebo Olomouckého.

PLAKÁT_Burza práce a přehlídka SŠ Vsetín 2022

Foto z obou dnů Burzy ZDE.

Podzimní bludičky na stopě

Za soumraku mohla pozorná očka místní špionážní služby spatřit v okolí staré školy zdánlivě neidentifikovatelná mihotající se světla. To se strašidýlka z prvních tříd rozhodla zachránit vůně a barvy podzimu. Malí, odvážní a svitem lampiček osvícení:) dobrodruzi putovali od paloučku půvabných víl, přes brlohy divokých obludek a vážných umrlců až k moudrým vládcům podzimu. Odpovídali s rozvahou na jejich otázky a odměnou jim bylo teplé počasí, radost z dobré společnosti…a hromada buchet a jednohubek v jídelně.

Děkujeme maminkám za opulentní večeři a všem příšerkám za nedocenitelnou pomoc!

P.S.: Kouzelné pastelky nemají datum spotřeby a jistě vám vydrží, než přijde ten správný čas. 

Bát se můžete tady.

Drakonoši v mokřinách

V pátek se naši nejmenší a největší studenti spojili v silnou dračí smečku a na louce vedle hřbitova při vzájemné podpoře a za jásavého povzbuzování vypustili hejno barevných krasavců. Byla to podívaná nevídaná. Nikdo necítil vítr za krkem ani mokré ponožky.

Nadšení prvňáci (při žvýkání darovaných lentilek) u topení až do oběda probírali strategie a materiály. Děkujeme, naše milá 9.B! S vámi se nebudeme bát ani sněhových slalomů!

Nahlédněte tady.

NABÍDKA PRACOVNÍHO MÍSTA – POZICE KUCHAŘKA

Školní jídelna Základní školy Zubří hledá pracovní sílu na pozici kuchařky na plný úvazek do jednosměnného provozu (pouze ranní směny) s nástupem od 01.02.2023.

Požadujeme vyučení v oboru nebo dlouholetou praxi a fyzickou zdatnost.

Nabízíme 25 dní dovolené, příspěvky na stravu a další zaměstnanecké benefity formou FKSP.

Případní zájemci zasílejte životopisy na e-mail zszubri@ro.inext.cz nebo kontaktujte paní Janíkovou, vedoucí školní jídelny, tel. 571 757 215.

Přelet nad klidovou zónou

Trochu vzruchu přineslo dravé ptactvo obyvatelům tiché oblasti pod Petrohradem. Skupina milovníků a ochránců ptáků Seiferos nám po letech opět předvedla své svěřence a jejich umění. Místní holubi se dosud vyplašeně rozhlížejí na všechny strany…

Nahlédněte tady.

Technický jarmark v rožnovských firmách

Ve středu 5. října 2022 Krajská hospodářská komora organizovala pro žáky základních škol Technický jarmark. Šlo o návštěvy rožnovských firem.

Z naší školy se akce účastnilo 40 žáků 8. tříd, kdy každá skupina po dvaceti žácích navštívila 2 firmy: ESPO TESLA, NXP a REMAK, RETIGO. Žáci měli možnost se seznámit s výrobou a provozem jednotlivých firem, shlédli prezentace a viděli ukázky výrobků. Také získali informace od zástupců 3 středních škol: Střední škola informatiky, elektrotechniky a řemesel Rožnov, Střední průmyslová škola stavební Valašské Meziříčí a Střední průmyslová škola strojnická Vsetín.

Foto ZDE.