Základní škola Zubří

okres Vsetín, Hlavní 70, 756 54 Zubří ————— školní rok 2018 / 2019
image_pdfimage_print

Od

Žáci 1.stupně ZŠ Zubří jsou také úspěšní v atletice

I když se naše škola zaměřuje na házenou a moderní gymnastiku, dokážou sportovci 1. stupně ZŠ zabojovat i v atletických soutěžích. Začali ŠTAFETOVÝM POHÁREM, kde získali prvenství v okresním kole a postoupili do Uherského Hradiště do kola krajského.  5.místo je krásným úspěchem.       ÚČASTNÍCI : Tom Frňka 3.A, Kuba Mach 3.A, Dominik Holiš 3.C, Tomáš Pavlíček 3.C, Jakub Vičan 5.A, Tom Pšenica 5.A, Filip Lukašík 5.C a Tomáš Bílek 4.A, Róza Mičolová 3.A, Kamila Zbranková 3.A, Johanka Krupová 2.C, Kristýna Švecová 2.B, Natka Benová 5.A, Nela Minarčíková 5.A, Štěpánka Cibulcová 5.A a Vendula Románková 4.A.

Letos nová atletická soutěž – ATLETICKÝ 3BOJ – přinesla našim sportovcům také hodně medailí v soutěžích jednotlivců i družstev. Družstvo ZŠ Zubří získalo ZLATÉ MEDAILE v okresním kole a BRONZ v krajském kole.                                                                                  

OKRES – JEDNOTLIVCI

1.roč.  Magdalena Černá I.C  3.místo, Lukáš Volný I.C 2.místo              

2.roč. Johana Krupová II.C 1.místo, Adam Orság II.C 1.místo, Kristýna Švecová II.B 2.místo, Lukáš Koliba 2.místo                      

3.roč. Kamila Zbranková 1.místo, Tomáš Černý 1.místo, Tomáš Frňka 3.místo            

4.roč. Tereza Andrýsková 2.místo, Tomáš Bílek 1.místo, Lukáš Snoza 2.místo             

5.roč  Štěpánka Cibulcová  1.místo, Nela  Minarčíková 2.místo

DRUŽSTVO  ZŠ Zubří 1.místo (Štěpánka Cibulcová, Nela Minarčíková, Tomáš Pšenica, Tomáš Bílek)

KRAJ – JEDNOTLIVCI

1.roč. Lukáš Volný 1.místo            

2.roč. Johana Krupová 1.místo, Adam Orság 1.místo, Kristýna Švecová 2.místo, Lukáš Koliba 1.místo                        

3.roč. Amálie Cibulcová 2.místo, Tomáš Frňka 1.místo     .                

4.roč. Tereza Andrýsková 2.místo, Lukáš Snoza 2.místo, Tomáš Bílek 3.místo                                                             

5.roč. Štěpánka Cibulcová 1.místo, Nela  Minarčíková 3.místo DRUŽSTVO   ZŠ Zubří  – 3.místo  (Štěpánka Cibulcová, Nela Minarčíková, Tomáš Pšenica, Jakub Vičan)

Do třetice pak přišla na řadu ČOKOLÁDOVÁ TRETRA  – závod s finále na Zlaté tretře pod patronací světového rekordmana Jana Železného.    Jednalo se o běh na 100, 200 a 300 m.

Nejlepších 18 závodníků naší školy odjelo soutěžit na čtvrtfinále, které proběhlo na atletickém stadiónu  TJ Lokomotiva Olomouc. Sjelo se zde asi 400 závodníků škol  Zlínského a Olomouckého kraje.

Největšího úspěchu dosáhl náš prvňáček Jan ONDERKA, který z 95 závodníků získal 2.místo a postoupil do semifinále, které se koná 19.6. v Ostravě-Vítkovicích. Také skvělá bronzová medaile se houpala na krku Johanky Krupové v kategorii 2.-3.tříd, když dávala rozhovor pro rádio Orion.   

Krásná umístění mezi prvními získali ještě

Kategorie  1.tř. Magdalena Černá    5.místo, Magdalena Pechová   – 10.místo

Kategorie 2.-3.tř. Lukáš Volný  – 11.místo

Kategorie 4.-5.tř. Natálie Benová  8.místo

Ostatní se také moc snažili a dobíhali mezi prvními ve svých rozbězích.

Je moc hezké, že se naši žáci – házenkáři, gymnastky, lyžaři, fotbalisté aj.. umí úspěšně prosadit i  mezi malými  atlety z atletických škol a klubů v kraji.     Hana Šírová

Fotografie ze závodů jsou zde.

Od

KOMIKS OD 7.A

Jako výstup z vlastní četby připravili žáci 7.A komiksové vydání knížky Ivana Olbrachta Ze starých letopisů.
Pojďte si prohlédnout jejich knížku a posuďte sami, jak se jim to povedlo.Ze starých letopisů_komiks7A

Mgr. Pavel Čučka, učitel ČJ

Od

Pohádkový les ve šk. družině

Dne 7.června odpoledne patřila školní zahrada dětem ze školní družiny, které zde přišly oslavit Den dětí. Čekalo na ně spousta zábavných atrakcí, výborné občerstvení, o které se postaraly jejich šikovné maminky a nakonec stezka plná pohádkových bytostí. Foto ke shlédnutí ZDE. 

Od

Žáci 1.stupně ZŠ Zubří jsou také úspěšní v atletice

Zprávu o našich úspěších naleznete zde :

Od

Školní klub – Piccaso a Barvička

Od září 2018 pracovaly při školním klubu výtvarné kroužky Barvička a Piccaso. V průběhu roku měly děti možnost si vyzkoušet různé výtvarné techniky jako je kresba, malba vodovými a akrylovými barvami, práci se suchým pastelem, tuší, pastelkami. Tvořili jsme z papíru, keramické hlíny aj. materiálu. Jestli se dětem snažení povedlo, můžete zhodnotit zde.

Od

Školní klub – Keramika pro rodiče a děti

I v letošním školním roce pracoval při ŠK keramický kroužek pro děti a rodiče. Maminky si mohly vyzkoušet v praxi práci s keramickou hlínou. Začali jsme úplně jednoduchými ker. výrobky a dnes už tvoříme složitější zahradní keramiku aj.. Mnohdy jsou maminky překvapené, jak jednoduše se dají některé výrobky vyrobit a jak šikovné mají děti. Některé práce jsou už na profesionální úrovni. V tomto případě je nejdůležitější spolupráce rodičů a dětí, společné  trávení volného času. Kroužek se schází pravidelně, po domluvě jednou za měsíc, již několik let.  Letos jsme se sešli sedmkrát a vznikly opravdu pěkné výrobky. Malá ochutnávka prací zde.

Od

POPTÁVKA – NABÍDKA PRACOVNÍHO MÍSTA PEDAGOGICKÉHO PRACOVNÍKA

Základní škola Zubří, okres Vsetín přijme od 26. srpna 2019 učitele/učitelku s aprobací český jazyk – dějepis na plný úvazek.

Telefon: 571 658 920
             775 101 086

Kontaktní email: zszubri@ro.inext.cz

Od

Hudební olympiáda

Poté, co prošli během 14 dnů sítem domácího kola, sešli se ti nejnaladěnější 🙂 časně ráno, aby bystrým uchem rozlišili drobné nuance melodií, tvary nástrojů, pohrabali se v životech hudebních skladatelů a popřemýšleli nad konejšivou stránkou hudby.

Zlato si odnesla Rozárka Machová z 5.B, stříbro Katka Šuplerová z 5.B, bronz Tonda Křenek ze 4.B, bramboříku poupě Tamara Vagáčová ze 4.A, píšťalku pro štěstí Radek Masařík ze 4.A, Nikol Klímková a Terka Smetanová ze 4.C. Gratulujeme!

Nahlédněte tady.

Od

Školní klub – PROSTŘENO 2019

28. května 2019 se v kroužku Kuchařík uskutečnila soutěž podle scénáře TV Prima Prostřeno. Do soutěže se zapojilo celkem 16 dětí, rozdělených do tří družstev. Jejich úkolem bylo vymyslet a připravit jednoduché meny , složené z předkrmu, hlavního chodu( bez polévky) a dezertu, v časovém limitu 2 hodin. I když jsme nedodrželi scénář TV, chybělo jen šmejděníčko a program, měli všichni plné ruce práce a jenom tak tak se vešli do limitu. Hodnotilo se meny, příprava a rozdělení úkolů v družstvu, spolupráce mezi účastníky, tabule a samotný výsledek vaření. Po degustaci byly vyhlášeny výsledky. 1. místo: E. Kantorová, N. Zerzáňová, M. Radová, M. Volný, P. Válek, 2. místo:  A. Veselková, T.  Bílek, N. Bénová, E. Randusová a 3. místo: D. Fojtášek, T. Andrýsková, A. Kolečková, P. Jelínek, A. Hýblová. Foto z akce najdete zde.

Od

Okresní a krajské kolo Poháru rozhlasu 2019

V pátek 17. května 2019 se na atletickém stadionu ve Valašském Meziříčí konalo okresní kolo atletické soutěže Pohár rozhlasu 2019. Jako vítězové okrskového kola postoupili do Valašského Meziříčí starší žáci, kteří získali 5 574 bodů. Družstvo mladších žákyň postoupilo z druhého místa rozdílem 141 bodů nad vítěznou ZŠ Videčskou.

Družstvo děvčat bojovalo trošku v jiné sestavě než v okrskovém kole. Předvedly opět pěkné atletické výkony a ziskem 4260 bodů skončily na 5.místě v okrese. Děvčata soutěžila v obou kolech v tomto složení Tereza Mizerová, Adéla Fiedlerová, Michaela Šimurdová, Nela Mičolová, Štěpánka Brunová, Adéla Skýpalová, Kateřina Lajgotová, Lucka Ondruchová, Táňa Nečyporuková, Alžběta Petřeková (všechny 7. A), Lucka Macečková (6. A), Iva Divínová a Michaela Dořičáková (obě 6. B).

Družstvo starších žáků zabojovalo, získalo 5 499 bodů (v okrskovém kole získali 5 574 b.), 2. místo v okresním kole a také postup do krajského kola.

Krajské kolo se uskutečnilo ve čtvrtek 23. května 2019 v Uherském Hradišti. Počasí atletice opravdu nepřálo, a i když nepršelo, bylo zima a sychravo. Za reprezentaci školy a okresu patří klukům poděkování, že i v nepříznivých podmínkách dokázali bojovat o každý bod. Výkonem a ziskem 5 376 b. si kluci odvezli z Uherského Hradiště 8. místo.  Družstvo starších žáků tvořili tito žáci: Tomáš Randýsek, Jakub Cibulec, Ondra Krupa, Tomáš Kyryljuk, Marek Pšenica, Filip Šišák, Dominik Mareda, Miroslav Koleček, Lukáš Fait (všichni 9. A), Martin Zeman a Pavel Mancl (oba 8. A).

Foto z okresních závodů zde.

Foto ze krajských závodů zde.

Od

Sportuj ve škole aneb hodina pohybu navíc pro družinové děti

Již třetím rokem je naše základní škola zapojena nejprve do projektu MŠMT „Hodina pohybu navíc“, od loňského roku v pokračujícím projektu „Sportuj ve škole“, který převzala pod svá křídla Asociace školních sportovních klubů (AŠSK). Tento projekt je určen pro žáky I. stupně základní školy navštěvující družinu a jeho hlavním cílem je probudit u dětí zájem o sportování, naučit děti nové hry, zazávodit si a strávit hodinu týdně sportováním.

Hodina probíhá vždy ve čtvrek v tělocvičně nové školy a každá hodina je zaměřena na jiné hry, někdy na tradiční někdy na hry s netradičním náčiním a pomůckami.

Foto zde.

Od

Rožnovský slavíček zamával křídly

a naše ptactvo v zobáčku si odneslo veliké bohatství. Vlastně mají naši skřivánci poklad v hrdle; za ten byli po právu svým bratrem ve zpěvu oceněni.

V kategorii sólového zpěvu se ZLATĚ blýskla Adéla Mitášová s písničkou Colors of the wind, STŘÍBRNĚ Tereza Čermáková se songem 2002 a BRONZ si vyswingoval Tonda Křenek s klasikou Dítě školou povinné. Ve skupinovém zpěvu byly POZLACENY Ellen Randusová a Iva Kruntorádová s dechberoucím Make you feel my love, POSTŘÍBŘENY Sára Holišová, Viktorka Mizerová, Nicol Korgerová a Nela Minarčíková, které vsadily na něžný dvojhlas Stromy, a BRONZ přinesla Katce Závadové a Káji Žákové Ebenova perlička Tlapky klást potichu.

Veleúspěšnou letku ještě doplnili Terka Jaroňová, Jeremiáš Fojtík, Ivana Divínová, Anička Petřeková, Andrea Minářová a Adéla Hýblová. Milí zpěváčci, za odpoledne plné radosti děkujeme a GRATULUJEME!!

Prvních pár zkouškových fotek je tady, na zbytek a nahrávky se můžeme brzy těšit.

Od

Beseda žáků 8. tříd na Úřadu práce v Rožnově

Ve dnech 8. dubna a 20. května 2019 byla pro žáky 8. tříd zorganizována beseda na pracovišti Úřadu práce v Rožnově pod Radhoštěm. Besedu pořádá pro žáky základních škol informační a poradenské středisko ÚP ze Vsetína. Beseda byla v rámci školního předmětu „Svět práce“, cílem bylo seznámit žáky s množstvím informací, které potřebují pro své rozhodnutí týkající se volby povolání a volby střední školy.

Zkusili si také malý test „Jaké povolání se k tobě hodí?“, pracovnice také připomněly, co je velmi důležité při volbě povolání: osobní zájmy, školní prospěch, osobnostní schopnosti a dovednosti…atd.

Foto z besedy zde.

Od

Vypouštění otakárků

Od poloviny dubna se postupně líhnou otakárci, které jsme opatrovali přes zimu. Pokud máte na zahrádce kousek volného místa, máme pro vás v kanceláři naší školy připravena semínka živných rostlin pro housenky otakárků. Můžete si je vyzvednout v dopoledních hodinách. Semínka připravili žáci naší školy a jsou zdarma.

Tým ekologů ZŠ Zubří

Foto zde.

Od

BÁSNÍCI Z 9.B

Podle návodu Tristana Tzary jsme v 9. B vytvářeli dadaistické básně. Výsledkem je tento malý sborník, ve kterém si můžete počíst a podívat se, jak se to žákům a žákyním povedlo.Sborník Dada_9B
Mgr. Pavel Čučka

Od

Dykův Krysař jako komiks od 9.B

Krysař_komiks 9B_cely Žáci a žákyně letošní 9.B zpracovávali jako výstup z mimočítankové četby novely Viktora Dyka Krysař komiks. Abyste se společně se mnou mohli podělit o tu krásu, naskenoval jsem jednotlivé práce žáků a seřadil je do jediné elektronické publikace. Můžete tak posoudit sami, jak se jim to povedlo.

Mgr. Pavel Čučka

Od

Cestovatelská přednáška Jirky Máry jako odměna pro školu za 3. místo v celostátní soutěži

11. dubna 2019 si žáci naší školy vyslechli povídání cestovatele Jirky Máry. Cestovatelská přednáška byla hrazena z Nadačního fondu naší školy, na jehož účet byla zaslána finanční odměna za 3. místo v celostátní soutěži vyhlášené Ministerstvem průmyslu a obchodu „Přeměna odpadů na zdroje“. 3. místo získaly v loňském školním roce žákyně předmětu pěstitelské práce s projektem Pěstujeme pro otakárky.

Od

ZUZKA ŠIMURDOVÁ VÍTĚZNĚ

V úterý 16. 4. 2019 se uskutečnilo v učebnách Gymnázia Františka Palackého ve Valašském Meziříčí okresní kolo biologické olympiády. Vítězem ve své kategorii se stala žákyně naší školy Zuzana Šimurdová ze třídy 9. B. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci naší školy i Matějovi Melichaříkovi z 8. B, který se v konkurenci dalších třiceti žáků 8. a 9. tříd základních škol a příslušných ročníků víceletých gymnázií umístil na velice pěkném 14. místě.

Foto zde.

Od

Okrskové kolo atletické soutěže Pohár rozhlasu 2019

Ve čtvrtek 2. května 2019 naše škola pořádala již tradičně okrskové kolo atletické soutěže Pohár rozhlasu za účasti 21 družstev 4 kategorií (starší žáci a žákyně, mladší žáci a žákyně) ze 6 základních škol rožnovského okrsku a gymnázia. Naše škola dokázala v kategorii starších žáků zvítězit a postoupit tak do okresního kola, které se uskuteční v pátek 17. května na atletickém stadionu ve Valašském Meziříčí. V kategorii mladší žákyně jsme získali 2. místo. Mladší žáci zisk 3 469 b. (5. místo), mladší žákyně zisk 4 679 b. (2. místo), starší žáci zisk 5 574 b. (1. místo) a starší žákyně zisk 4 010 b. (4.místo). Všem reprezentujícím žákům děkujeme za sportovní výkony a postupujícím přejeme hodně štěstí v dalším kole.

Fotografie ze závodů zde.

Výsledková listina zde.

Od

Zeměpisný úspěch naší školy

Zeměpisný úspěch naší školy

Netradičně v neděli 28. dubna hostila moderní budova přírodovědecké fakulty UP v Olomouci regionální kolo zeměpisné soutěže Eurorébus. Naše škola, která je každoročním účastníkem, vyslala tentokrát dvě družstva reprezentující třídy 8. A (ve složení Andrea Mierna, Anička Pernicová a Tomáš Zeman) a 9.B (Zuzana Šimurdová, Ondřej Hyjánek a Lukáš Goláň). V šibeničním čase 40 minut museli zástupci tříd odpovědět na více jak 35 záludných zeměpisných otázek, kdy i čas odevzdání testů hrál při možné rovnosti bodů svoji roli.
V silné konkurenci 22 základních škol a víceletých gymnázií Zlínského a Olomouckého kraje se obě naše družstva neztratila, kdy ti mladší z 8.A obsadili 13. místo, zatímco zkušenější starší tým zůstal jen 2 body od celkového vítězství. I stříbrný stupínek nám však zajistil postup do dalších bojů, tentokráte celorepublikového finále, které se bude konat v úterý 18. června v kongresovém sále pražského hotelu TOP.

Blahopřejeme a držíme palce!

Na dokreslení náročnosti testovaných úloh jedna otázka:

„Dokázali byste zpaměti bez použití jakékoliv nápovědy vyjmenovat s kterými státy má Rusko pevninskou hranici“?
                                                            Za ZŠ Zubří  Mgr. Tomáš Randýsek

Od

Vybíjená

Ve čtvrtek 25. 4. 2019 se dívčí družstvo, které bylo složené ze žákyň 4. a 5. tříd, zúčastnilo turnaje ve vybíjené. Jednalo se o okrskové kolo a proběhlo na půdě ZŠ 5. května v  Rožnově  pod  Radhoštěm. Holky po velkém vypětí sil a vynikajícím výkonu vybojovaly krásné 2. místo. Jen o malý kousek jim uniklo vítězství.

Družstvo tvořily: Štěpánka Cibulcová  – kapitánka, Natálie Švecová, Majda Jaroňová, Natálie Benová, Sára Holišová, Tereza Piskořová, Adéla Kolečková, Beáta Mičolová, Tereza Andrýsková, Julie Novotná a Vendula Románková 

Foto zde.

Od

Pexesový turnaj

Ano, bylo to velmi užitečné. I nenapravitelní běhavci a rozpustilci našlapovali pomalu, aby nestrhli průvan a nezašantročili si nějakou kartu. Nejpexesovatější čtyřka z každé třídy se prokarbanila do školního kola, kde se zatajeným dechem a soustředěným zrakem setrvala hodinu v pekelném napětí tří utkání. A finalisté se nenechali rozptýlit ani pošilháváním po cenách a povzdechy odpadlíků.

1. ročníky 1. Tadeáš Javůrek 1.A 2. Janík Onderka 1.B 3. Jonáš Říha 1.C 4. Majda Černá 1.C

2. a 3. ročníky 1.Bára Kolečková 3.A
2. Adam Orság 2.C 3. Tom Černý 3.B 4. Naty Korbová 2.B

4. a 5. ročníky 1. Tereza Frýdlová 5.C 2. Tonda Prstek 4.B 3. Filip Lukašík 5.B 4. Dominik Žíla 5.B

Nahlédněte potichu tady.

Od

Neprodejní výstava obrazů

Stará škola se oděla v slavnostní háv z krásných obrazů našich dětí. Každý rok touto dobou k poctě Země samotné je vyhlášena výtvarná soutěž a porota obdivně jásá a hledá shodu při výběru těch nejhezčích děl.

1. Martina Snozová 1.C, Diana Petřeková 2.C, Karolína Žáková 3.B, Anna Lajgotová 4.B, Magdaléna Jaroňová 5.A

2. Kristýna Kohoutková 1.B, Jan Onderka 1.B, Adéla Porubová 2.B, Karolína Sváková 2.A, Alena Opálková 3.A, Iva Tomášková 3.B, Helena Billová 4.C, Beáta Mičolová 4.B, Viktorie Mizerová 5.A, Katka Matulová 5.B

3. Marika Ulrychová 1.A, Ema Fojtášková 1.C, Jakub Vlček 2.C, Pavel Polách 2.A, Filip Žila 3.A, Tadeáš Petřek 3.C, Vanesa Vojkůvková 4.A, Petra Pernicová 4.B, Anna Melichaříková 5.A, Tadeáš Poruba 5.C

Fotky máme tady.

 

Od

Návštěva habsburské Vídně – 8. ročníky

V úterý 2. dubna 2019 se žáci 8. tříd spolu s některými deváťáky účastnili vzdělávacího programu „Habsburská Vídeň“, kterou pro nás připravila vzdělávací cestovní agentura PhDr. Pavla Kočího z Kroměříže.

V pět hodin ráno nás vyzvedl autobus a vyrazili jsme směrem na Mikulov a pak přes rakouské hranice do Vídně. Cesta ubíhala velmi příjemně a rychle, protože už v autobuse se všichni účastníci zájezdu od pana Kočího dozvěděli mnoho zajímavých informací o Rakousku. Po příjezdu do Vídně začala první část programu – návštěva zahrad barokního zámku Schönbrunn, který byl od II.pol 18. st. do r. 1918 letním sídlem rakouských císařů.  Zámecký park je pro návštěvníky otevřen celoročně a my jsme mohli za velmi příjemného a slunečného počasí obdivovat nejen Neptunovu fontánu a kolonádu Gloriette.  
Druhá část programu se odehrávala v samotném centru Vídně u sochy Marie Terezie a pokračovala kolem hradu Hofburg až ke katedrále sv. Štěpána a památníku Alžběty Bavorské, císařovny Sissi.
Celá historická část exkurze byla doprovázena zajímavým komentářem pana Kočího a žáci se tak nenásilnou formou dozvěděli spoustu informací o rodu Habsburků.
Poslední částí programu byla návštěva zábavného parku Prater, jehož historie sahá až k panovníkovi Josefovi II.. Tady si každý mohl vyzkoušet některou ze dvě stě padesáti zábavních atrakcí, asi nejznámnější atrakcí je Obří kolo „Riesenrad“ z r. 1897.

Po nádherně stráveném dni plném informací a zážitků jsme se pak odebrali k domovu.
Mgr. Gabriela Cábová

Fotogalerie ZDE.

Od

REPUBLIKOVÉ FINÁLE v házené starších žáků – VELKÁ BYSTŘICE

Fotogalerie z finále ZDE.