Základní škola Zubří

okres Vsetín, Hlavní 70, 756 54 Zubří ————— školní rok 2017 / 2018
image_pdfimage_print

Od

Zuberští žáci na VIII. Rožnovské olympiádě dětí a mládeže

Zuberští sportovci I. stupně obhájili stříbro z olympiády 2018

VIII. Rožnovská olympiáda dětí a mládeže ve dnech 14. – 15. června 2018

Na konci školního roku 2017/2018 se ve dnech 14. – 15. června 2018 uskutečnila již VIII. Rožnovská olympiáda dětí a mládeže. Této olympiády, která se koná jednou za 2 roky, se zúčastnilo přes 1 000 sportovců ze 14 mateřských a 18 základních. Olympiáda dětí a mládeže se uskutečnila v 7 druzích sportu – lehká atletika 4 disciplíny (sprint na 50 m a 60 m, skok daleký, hod míčkem, vrh koulí), plavání volným způsobem na 50 m, malá kopaná, vybíjená, basketbal, malá házená a volejbal.

Lehkoatletické disciplíny probíhaly ve čtvrtek již od rána na nově vystaveném Atletickém hřišti Dany Zátopkové u ZŠ Pod Skalkou. Dopoledne soutěžili atleti I. stupně a odpoledne žáci II. stupně. Odměnou bylo umístění a obhajoba atletů z I. stupně naší školy, kteří skvělými výkony hlavně v atletice mohli opět nad hlavu zvednout stříbrný pohár a obhájit tak v celkovém pořadí ZŠ kategorie I. stupeň krásné 2. místo z RODM 2016. Olympionikům II. stupně se nepodařilo navázat na vynikající 1. místo z roku 2016, ale i tak podali sportovci skvělé výkony a v celkovém pořadí ZŠ se umístili na 6. místě.

Zuberští sportovci na stupních vítězů:

 1. stupeň:
 • – 3. třída
 1. místo – HÁZENÁ
 2. místo – Beáta Mičolová (50 m)
 3. místo – Lukáš Snoza (50 m)
 4. místo – Tereza Andrýsková (hod míčkem)
 5. místo – Radek Masařík (hod míčkem)
 • – 5. třída
 1. místo – Filip Dimitriadis (50 m)
 2. místo – Filip Dimitriadis (skok daleký)
 3. místo – Nela Minarčíková (hod míčkem)
 4. místo – Lucie Macečková (plavání)
 5. stupeň:
 • – 7. třída
 1. místo – Richard Kovář (hod míčkem)
 • – 9. třída
 1. místo – Jakub Cibulec (skok daleký)
 2. místo – Jakub Cibulec (60 m)
 3. místo – Jakub Hanskut (vrh koulí)
 4. místo – BASKETBAL (dívky)

V pátek při závěrečném ceremoniálu na náměstí v Rožnově byl nejen zhasnut olympijský oheň, ale také proběhlo vyhlášení absolutních vítězných škol v daných kategoriích.

I. stupeň:

 1. místo – ZŠ Videčská (71 bodů)
 2. místo – ZŠ ZUBŘÍ (61 bodů)
 3. místo – ZŠ Koryčanské Paseky (36 bodů)

II. stupeň:

 1. místo – ZŠ Školská Povážská Bystrica (70 bodů)
 2. místo – ZŠ Pod Skalkou (53 bodů)
 3. místo – ZŠ Hutisko – Solanec (49 bodů)

…..6. místo – ZŠ Zubří (33 bodů)

Fotografie z celého průběhu olympiády zde.

Gabriela Cábová

Od

BENEFICE PRO STONOŽKU 2018 – foto

O Benefici pro Stonožku není potřeba psát. Každý víme, o co jde. Ta snad jen pár fotografií zde.

Od

ŠKOLNÍ KOLO RECITAČNÍ SOUTĚŽE NA 2. STUPNI

V úterý 22. 5.  a v pátek 25.5.2018 jsme uspořádali školní kolo Recitační soutěže ne druhém stupni. Předcházela tomu třídní kola, ze kterých vykrystalovali zdatní recitátoři. 

3. kategorie (6. – 7. ročník):

 1. Adéla Mitášová (7.B)
 2. Michaela Šimurdová (6.B)
 3. Kateřina Hrstková (7.B)

4. kategorie (8. – 9. ročník):

1. Zuzana Šimurdová (8.B), 1. Iva Kruntorádová (8.B)

2. Johanka Kopáčková (9.B), 2. Tereza Čermáková (8.B)

3. Daniel Macháček (8.A), 3. Linda Chmelařová (9.B)

Výše jmenovaní obdrželi diplom a věcné ceny. Děkujeme všem za účast a snahu, vítězům gratulujeme a do dalšího ročníku si přejeme ještě více soutěžících.  Doufám, že vás poezie bude provázet každý den.

Fotografie zde.

Mgr. Pavel Čučka

Od

VEČER PRO NADACI KRTEK

Základní škola Zubří připravila v tomto školním roce další vystoupení. Uskutečnilo se 31. května 2018 v místním Klubu. Důvodů bylo několik: Chtěli jsme ukázat, že máme talentované slavíčky a recitátory, chtěli jsme ukázat vystoupení, která se z časových důvodů nevešla do březnové Benefice pro Stonožku a chtěli jsme také podpořit dobrou věc a pomoci nemocným dětem, protože výdělek z tohoto více jak dvouhodinového představení byl věnován do nadace Krtek pro onkologicky nemocné děti, které se léčí v Dětské nemocnici v Brně.

Začali jsme stylově – vystoupením dětí ze 3. B pod vedením paní učitelky Adély Zedníčkové písněmi z muzikálu Marry Poppins. Po nich pokračovala bronzová slavice z pěvecké soutěže Rožnovský slavíček Lucka Ryšková slovenskou písní Jabĺčko. Báseň Žerty z kuchyně poté zarecitoval vítěz recitační soutěže prvních tříd naší školy Pavel Polách z 1. A. Publikum pak přivítalo Katku Závadovou z 2. B, která s písní Karkulka z pohádky Tři bratři získala v Rožnovském slavíčku stříbro.

Dalšími vystupujícími byl „malý dramaťák“ paní učitelky Kateřiny Gazdové se scénkou Tři bratři, bronzové slavice z 5. B Sára Řezníčková a Dominika Cabáková s písničkou Charleston a vítězná recitátorka školního kola v kategorii 2. a 3. tříd Tereza Piskořová s básničkou Tkanička.

Program pokračoval ve strhujícím tempu. Prvačka Simona Křenková zazpívala lidovou písničku A já su, která ji ve školním Skřivánkovi vynesla až do oblak. Následoval pohádkový blok: Píseň O šípkových růžích, se kterou Ivana Divínová z 5. B na Slavíčku získala cenu poroty, vítězka recitační soutěže v kategorii 4. a 5. tříd Magdaléna Jaroňová ze 4. A s Erbenovou baladou Polednice a pohádka O Sněhurce a devíti trpaslících, kterou s dětmi ze 3. C upravila a nacvičila paní učitelka Martina Orlíková. Známá píseň Růžová zazněla v podání Federiky Ferrové ze 3. B.

Další část byla velmi dojemná. Vynikající moderátorky Veronika Matznerová (8.B) a Nela Pernicová (8.A) pozvaly na jeviště pana Dušana Mohapla, tatínka malého Filípka. Pan Mohapl hovořil o nadaci Krtek, o tom, jak nadace pomáhá dětem překonávat zákeřnou nemoc a jejich rodičům vlévá do žil tolik potřebnou energii a naději.

První část našeho večera uzavřela píseň Cup song, se kterou Ellen Randusová a Iva Kruntorádová z 8.B vyhrály ve Slavíčkovi zlato v kategorii dua.
Zazpívala Ellen (Iva večer nemohla přijít), doprovodily ji další tamborky z 8. B.

Program po krátké přestávce otevřela píseň Ezop a brabenec. Tuto slavnou píseň pánů Voskovce, Wericha a Ježka zazpíval zlatý slavíček Tonda Křenek ze 3. C. Bajku o jelenovi pak přednesla vítězka recitační soutěže v kategorii 6. a 7. tříd Adéla Mitášová ze 7. B, pokračovala zlatá slavice Tereza Jaroňová ze 2. B s písničkou Tři kříže, Voda živá v podání stříbrné slavice v kategorii 2. stupně Nikol Pavlištíkové ze 6. B a Adéla Mitášová, vítězka starší kategorie Rožnovského slavíčka s písní My heard will go on, kterou známe velkofilmu Titanic.

V osmých a devátých třídách se také soutěžilo v recitaci. V programu proto nemohlo chybět vystoupení Zuzany Šimurdové z 8. B, která přednesla báseň Vřes má rád hvězdy. Svou vlastní báseň pak recitoval Tomáš Rybiař a tuto část vystoupení zakončili zpěváci ze 3. C se španělskou písničkou Sofia. Program pomalu spěl do finále. Se scénkou Zhubni a nezdechni vystoupil „velký dramaťák“ a vystoupení zakončila všemi účinkujícími zpívaná píseň Společný svět.

Skončil večer, který přinesl mnoho radosti: Účinkujícím dětem, že to tak výborně zvládli, hostům, kteří se po celou dobu výborně bavili, organizátorům, že se dobrá věc podařila.

Nadaci Krtek jsme mohli předat částku 16 000 Kč. To byla ta největší radost!

Děkujeme všem, kteří přispěli finanční částkou, děkujeme účinkujícím a jejich paním učitelkám, děkujeme dětem ze školního klubu za výtvarné výrobky. Jejich koupí hosté také přispěli nadaci Krtek.

Obrovský dík patří paní učitelce Kateřině Gazdové, režisérce představení, dále pak zvukaři, osvětlovači a Městu Zubří za poskytnutí prostor.

Jsme rádi, že jsme mohli pomoci, a bude-li to v našich silách, rádi budeme pokračovat i v příštím školním roce.

Mgr. Pavel Čučka

Fotografie zde.

Od

NÁLEZY HOUSENEK OTAKÁRKŮ V KVĚTNU A ČERVNU

Ve čtvrtek 31. května 2018 našli manželé Kovářovi na své zahradě tři otakárky fenyklové. Živnou rostlinou housenek byl kopr. Housenky byly maličké, černé barvy. Ještě na nich nebyly patrné zelené proužky, jen bílá skvrna. Než se v pátek 8. června zakuklily, stihly si je prohlédnout děti na naší škole i ve školce na sídlišti.
Ve středu 6. června jsme objevili na školním záhonku s fenyklem housenku otakárka i my. Taky byla ještě drobná a bez výrazného zbarvení. Skutečná velikost housenek na zvětšených fotografiích je přibližně 8 mm a 4 cm.

Tým ekologů ZŠ Zubří

Fotografie zde.

 

Od

V DOMĚ PŘÍRODY LITOVELSKÉHO POMORAVÍ

V pondělí 4. června 2018 se vydali žáci volitelného předmětu ekologie a další zájemci do Domu přírody Litovelského Pomoraví v Horce nad Moravou. Nedaleko Olomouce se nachází galerie v přírodě. Různé stavby a zastavení umožnily dětem zážitkovou prohlídku. V Rajské zahradě, Sluneční hoře snů nebo v jednotlivých zákoutích Kouzelného lesa mohly děti vnímat přírodu všemi smysly.

Fotografie zde.

Od

ZA ČOLKY PO NAUČNÉ STEZCE HRADISKO

V úterý 22. května 2018 se vydali žáci volitelného předmětu ekologie po části naučné stezky Hradisko k tabuli č. 8 „U lesní tůně“. Tůně je v tomto období místem rozmnožování chráněných obojživelníků – čolků. U tůně se žáci sešli s Ing. Františkem Šulganem ze správy CHKO Beskydy. Fr. Šulgan vylovil do úzké skleněné nádoby čolky horské a obecné, larvy vážek a znakoplavky. Žáci si tak, kromě povídání o jejich způsobu života, mohli tyto živočichy prohlédnout zblízka. Děkujeme.

Fotografie zde.

Od

Okrskové kolo Poháru rozhlasu 2018

Ve čtvrtek 3. května 2018 se naše základní škola stala pořadatelm okrskového kola atletické soutěže Pohár rozhlasu 2018. Jedná se o týmovou soutěž 10-členných družstev ve 4 kategoriích – mladší žáci a žákyně, starší žáci a žákyně.

Družstva naší školy se umístila následovně: mladší žáci – 2. místo (3 150 b.), mladší žákyně – 4. místo (4 162 b.), starší žáci – 1. místo (5 562 b.) – postup do okresního kola, starší žákyně – 3. místo (4 921 b.). Okresní kolo se konalo 10.5.2018 na atletickém stadionu ve Valašském Meziříčí, kde družstvo starších žáků získalo 3. místo a postoupilo na krajské kolo do Uherského Hradiště, kde ziskem 5 283 b. se umístilo na 6.místě. V družstvu soutěžili ve všech stupních soutěže tito žáci: Cibulec Jakub, Koleček Miroslav, Pšenica Radek, Fiala Štěpán, Zeman Jiří, Skýpala Tomáš, Janošek Štěpán, Pupík Milan, Jurajda Jonáš, Románek Jakub, Fait Lukáš, Diviš Marek, Krupa Ondřej.

Fotografie z okrskového kola a krajského kola zde.

Od

Dětský den ve školní družině

V pondělí 4. června se konal na školní zahradě dětský den. Děti se za slunečného počasí bavily u spousty zajímavých atrakcí.

Fotky ze zábavného odpoledne jsou k prohlédnutí zde.

 

Od

NOVINÁŘSKÝ KALAMÁŘ


Novinářský kalamář

Ve dnech 23. – 25.5. 2018 se ve Velké Bystřici konal již tradiční turnaj republikového kola házené – Novinářský kalamář. Pro svou kategorii – mladších žáků a žákyň – byla ze ZŠ Zubří vybrána dvě družstva – chlapce pod vedením pana učitele Randýska a děvčata pod vedením paní učitelky Palátové.

Za chlapeckou část nás reprezentovali R. Kovář, P. Hrachovec, Š. Ondruch, D. Marek, M. Pšenica, M. Zeman, O. Václavík, J. Rybiař, M. Krpelík, P. Hrachovec, A. Chovanec, S. Kunert, V. Mičola. Turnaj byl tentokráte hojně obsazený ( 9 sportovních celků chlapců i dívek), velké množství zápasů a horké počasí bylo krom běžných soupeřů dalším protivníkem.

Líté boje ve skupině chlapecké soutěže skončily jen jediným nezdarem proti Kopřivnici, přičemž prohra přišla spíše cestou našich vlastních herně-taktických chyb. O to více pak potěšil vyrovnaný výkon s týmž soupeřem v boji o třetí místo, kdy utkání skončilo remízou a vítězné vyvrcholení nastalo až rozstřelem sedmimetrovými hody. Šťastnou ruku měl i přes zavřené oči Ondra Václavík, po jehož úspěšném hodu jsme mohli slavit vynikající umístění na třetím místě. Naše děvčata pak skončila na místě sedmém.

Za sportovní výpravu sepsal metodik podpory Marek Mikl.

Obrázky z akce naleznete zde.

Od

Hudební olympiáda 2018

aneb didgeridoo a koshi nejsou k jídlu…?

Muzikanti libující si v hudební teorii se půlku května prohrabávali v šuplících, počítačích a encyklopediích, aby se přes domácí kolo olympiády proposlouchali a prostudovali do elitního společenstva. To mělo sraz v úterý po ránu a už bez jakýchkoli taháků! Poznávali strunné, dechové a netradiční nástroje, hledali významná díla i události v životech světoznámých skladatelů, skládali písně a hlavně přemýšleli nad smyslem hudby…

 1. Monika Masaříková 5.A a Dominika Cabáková 5.B
 2. Rozárka Machová 4.B
 3. Eliška Stavinohová 5.B a Katka Šuplerová 4.B
 4. Kája Trojáková 4.B

Pár obrázků spatříte tady.

Gratulujeme a těšíme se na příští rok!!

P.S.: Klobása skákala přes provaz a vidličku,/ šlo za ní lepidlo, mělo s sebou stoličku./ Žížalo, co děláš, že se plazíš stále?/Říká jí kapesník, co měl drdol od krále. (Domča)     melodie – Skákal pes, zadaná slova jsou tučně:) 

Od

VYPOUŠTĚNÍ OTAKÁRKŮ

V úterý 1. května 2018 se z jedné ze čtyř kukel, které jsme přes zimu opatrovali, vylíhl dospělý otakárek. 2. května se vylíhl druhý. Oba jsme ještě týž den (ve středu 2. května) vypustili. Ve čtvrtek 3. května se vylíhl třetí otakárek. Chtěli jsme jej vypustit v pátek s dětmi ze školky, ale notně se ochladilo. Bylo zataženo a foukal silný vítr. Mohli jsme jej vypustit až v sobotu 5. května. V pátek 11. května se vylíhl i poslední, čtvrtý otakárek. Během dne se zhoršilo počasí a tak na vypuštění čekal do soboty. Nyní jsou všichni otakárci, které jsme našli na podzim, vypuštěni do volné přírody.

Tým ekologů ZŠ Zubří

Fotografie zde.

Od

Fotbalové žně

Okrskové kolo McDonald´s cupu pozlatilo našim klukům kopačky! V okresním kole v Zašové trochu opršely a v hale změnily barvu do stříbrna. A ta jim taky moc slušela. Nahlédněte tady.
Šikovná fotbalová čtrnáctka –
RADEK MASAŘÍK, PEPÍK ŠIMURDA, LUKÁŠ SNOZA, SAMUEL KALOUS z 3.C
ŠTĚPÁN ŠVEC, TONÍK PRSTEK, VIKTOR STAROVÉ z 3.A
TOMÁŠ BÍLEK, MATĚJ VODÁREK, PATRIK MALINA z 3.B
PEPA BROKEŠ, LUKÁŠ NOHAVICA, ADAM ORSÁG z 1.C
ONDRA VODÁREK z 1.B
Děkujeme a máme z vás radost!

Od

Štafetový pohár

Mladší běžci opět dokázali, že spolupráce a vzájemná podpora jim je vlastní. A k tomu už stačilo jen nazout tretry, přidat  pár drsných hodin pobíhání po hřišti a doladit to spoustou decibelů láskyplného trenérského povzbuzování:).

V okresním kole ve Valašském Meziříčí neměli konkurenci a  v Uherském Hradišti si doběhli pro bronz.

Naše zlatonožky s bronzovými patami –

Beatka Mičolová 3.B
Tereza Andrýsková, Tereza Piskořová, Vendula Románková 3.C
Lukáš Snoza, Pepík Šimurda, Radek Masařík 3.C
Tomáš Bílek 3.B
Natka Benová Štěpka Cibulcová 4.A
Kačka Glacová, Barča Porubová 5.C
Kuba Vičan 4.A
Martin Volný 4.C
Filip Dimitriadis, Dany Rada 5.A
Gratulujeme a společnou radost můžete vidět i tady.

Od

KRAJSKÉ KOLO BIOLOGICKÉ OLYMPIÁDY

Ve čtvrtek 17. 5. 2018 se ve vzdělávacím středisku ZOO Lešná uskutečnilo krajské kolo biologické olympiády. Zuzaně Šimurdové ze třídy 8. B, která se v okresním kole umístila na 2. postupovém místě, se v krajském kole podařilo mezi 12 soutěžícími umístit na pěkném 5. místě. Děkujeme za reprezentaci naší školy.

Fotografie zde.

Od

Rožnovský slavíček

aneb Když máte Hlas, patří vám celý svět… minimálně Rožnov

Naši nejzpěvnější skřivánci se pustili do křížku s přespolními slavíky! Odvážili se vyjet do velkého města a stálo to za to! Ve čtyřech kategoriích vyklovli 4 zlaté, 2 stříbrné, 2 bronzové medaile a cenu poroty. Tralalááááá!!! 

zlato v hrdle – Terezka Jaroňová 2.B, Tonda Křenek 3.C, Adéla Mitášová 7.B a duo Ellen Randusová@Iva Kruntorádová 8.B

stříbro – Katka Závadová 2.B, Nikol Pavlištíková 6.B

bronz – Lucka Ryšková 3.A a duo Dominika Cabáková@Sára Řezníčková 5.B

cena poroty – Iva Divínová 5.B

Máme velikou radost z celého skřivánčího hejna, do kterého ještě patřili Maty Hub@ Šimon David z 2.B, Terezka Piskořová z 3.C, Federica Ferrová z 3.B a Eliška Chudárková z 8.A.

Několik prvních záběrů máme tady a taktéž zde

…a pokud chcete pohled zvenčí, můžete nahlédnout do rožnovského plátku –

FOTO: V Rožnově zpívali malí slavíčci

Video naleznete zde:

Od

Den Země v barvách

Země k svátku letos opět dostala kytku z náramně vyvedených obrázků rozvěšených už od půlky dubna po chodbách celé staré školy. Krásné jsou všechny, až přechází zrak, ale vzhledem k naší vrozené soutěživosti 🙂 jsme opravdu museli ocenit ty nejlibohlednější

1. Jakub Vlček 1.C, Kateřina Lojkásková  2.A, Helena Billová 3.B, Katka Matulová 4.B, Míša Dořičáková 5.B

2. Natálie Zahradilová 1.A, Johana Krupová 1.C, Iva Tomášková 2.B, Kateřina Olijnyk 2.B, Tereza Smetanová 3.A, Anna Lajgotová 3.C, Barča Zůbková 4.C, Amálie Valchařová 4.B, Dominika Cabáková 5.B, Berenika Fabiánová 5.B

3. Simona Křenková 1.B, Tobiáš Bechný 1.A, Eliška Petřeková 2.C, Alena Opálková 2.A, Adéla Hýblová 3.B, David Fojtášek 3.B, Viktorie Mizerová 4.A, Rozárka Machová 4.B, Veronika Mikulenková 5.A, Denisa Glacová 5.C

Vítězní umělci se svými pracemi jsou tady.

Děkujeme a gratulujeme.

Od

BENEFICE 2018 STONOŽKA


Děti se zase vytáhly

 1. benefice pro Stonožku je za námi a podle ohlasů to vypadá, že se líbila. Jeden z našich ranních hostů prohlásil, že si myslel, že jede na nějakou dětskou besídku, ale toto opravdu nečekal. Také paní Běla nešetřila superlativy – a to ani neviděli večerní představení, na kterém se děti opravdu „rozšouply“. To vše je zásluha nejen nadšených dětí, jež konferovaly, hrály, zpívaly, tančily, ale také jako téměř neviditelné myšky pomáhaly v zákulisí, aby vše klaplo, vytvářely výrobky do obchůdku nebo proseděly celou dobu u prodejního pultu, je to i zásluha všech učitelek, vychovatelek, trenérek a trenéra, kteří se jim věnovali a trpělivě s nimi dotahovali všechno do dokonalosti. Všem jim patří velký dík.

Benefice v „číslech“:

 1. Na benefici vystupovalo, pomáhalo a prodávalo kolem 200 dětí z I. a II. stupně ZŠ.
 2. Výrobky na prodej připravili žáci 7. – 9. tříd a děti ze Školního klubu.
 3. Zisk z benefice a prodeje výrobků činí 27 630 Kč.
 4. Deváťáci se rozhodli věnovat 10 000 Kč z benefice Damiánku Fabiánovi jako příspěvek na potřebný vozík.
 5. Ještě probíhá prodej DVD – peníze budou připočteny k zisku z benefice a poté zaslány na konto hnutí Na vlastních nohou – Stonožka.

 

Helena Dufková

Obrázky naleznete zde.

Od

Projekt Krokus

Na podzim letošního roku jsme se jako třída 9.A rozhodli, že se zúčastníme projektu jménem Krokus, k nám se připojila i 9.B. S tímto nápadem přišla paní učitelka Mořkovská, kterou oslovila společnost HETI (Holocaust Education Trust Ireland). Společnost projekt organizuje už několik let, minulým rokem se projektu zúčastnilo více než 55 000 studentů z Irska a Evropy. HETI školám poskytuje zdarma cibulky žlutých krokusů, které daná škola zasadí na podzim jako připomínku 1,5 milionu židovských dětí a dalších tisíců dětí, které zemřely během holocaustu. Žlutá barva symbolizuje Davidovu hvězdu, již byli židé nuceni během nacistické vlády nosit. Většinou cibulky krokusů vykvetou na konci ledna nebo na začátku února. Nám se to povedlo začátkem března. A teď nám krokusy krásně zdobí cestičku před školou a zároveň všichni vzpomínáme na tehdejší událost. Za 9.A Denisa Vaculínová a Eliška a Lea Jurajdovy

Od

DOPRAVNÍ ODPOLEDNE VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Dne 25.4. odpoledne se školní zahrada proměnila na dopravní hřiště.

Děti ze školní družiny předvedly na stanovištích své schopnosti a vědomosti z dopravní výchovy.

 

Fotky z této akce jsou k prohlédnutí zde.

Od

Pexesový turnaj

Letošními boji se táhly jako červená nit remízy na všech úrovních. Zašmodrchaly základní třídní kola, postupy a dokonce i finále. Zatímco prvňáci si to užívali, leželi u hry, ba přímo relaxovali, druháci a třeťáci podezíravě obhlíželi všechny své soupeře a soustředěním skřípali mléčnými zuby. Ti nejstarší hypnotizovali kartičky a neuhnuli pohledem ani o píď; co kdyby náhodou průvanem zrychlených dechů odpluly ze zorného pole…:)

Inu, podívejte se tady.

 1. Kristýnka Švecová 1.B
 2. Simonka Křenková 1.B
 3. Tonda Šupler 1.B
 4. Anička Petřeková 1.A a Prokop Svák 1.A

 

 1. Kája Frýdlová 2.A
 2. Kristián Cabák 2.A
 3. Šárka Porubová 2.C
 4. Radek Masařík 3.C
 5. Federica Ferrová 3.B

 

 1. Terka Frýdlová 4.C
 2. Ondra Seidel 4.B
 3. Matyáš Adámek 4.B
 4. Natálka Švecová 4.A
 5. Domča Cabáková 5.B

GRATULUJEME!! A trénovat na příští rok se může začít hned!

Od

Cesta ZŠ Zubří sportovní ligou v házené


Žáci ZŠ Zubří se zúčastnili ve dnech 19. – 20. dubna republikového finále Sportovní ligy základních škol v házené. Hostitelem nám byla ZŠ Pionýrů Frýdek-Místek.

Cesta na závěrečný boj o pohár ministra školství pro nás začala kvalifikací v Olomouci. Zde jsme se úspěšně utkali s družstvy z Moravskoslezského kraje, reprezentovaného základní školou z Kopřivnice, a z Olomouckého kraje, který zastupovalo místní gymnázium. Obě tato utkání jsme úspěšně zvládli a díky přesvědčivým výsledkům postoupili.

Ve finálovém turnaji nás los poslal do skupiny s domácím družstvem ZŠ Pionýrů, Frýdek-Místek, a ZŠ Dobiášova, Liberec. Úvodní utkání, které otevřelo celý turnaj, jsme odehráli právě s domácími. Po vyrovnaném průběhu, kdy se skóre na ukazateli přelévalo z jedné strany na druhou, jsme se nakonec mohli radovat z vítězství o jedinou branku. Velice dramatický zápas plný zvratů nastavil turnajovou laťku opravdu vysoko. Ještě ten den jsme odehráli i své druhé utkání ve skupině. Libereckou školu jsme porazili bez větších potíží a už jsme mohli vyhlížet semifinálového soupeře z druhé skupiny. Tím pro nás byla ZŠ Újezd u Brna, která se umístila na druhém místě za ZŠ Jakuba Arbesa, Most. Druhou semifinálovou dvojici tedy tvořily školy z Frýdku a z Mostu.

Druhý den pro nás začínal již velice brzy, neboť jsme hráli časně ráno. Jak se ukázalo, s náročným programem jsme se vypořádali o poznání lépe než soupeř z Újezdu a jednoznačně postoupili do finále celého turnaje.

Očekávané finále, konané před televizními kamerami České televize, slibovalo krásný sportovní zážitek, protože soupeřem nám byla opět domácí ZŠ z Frýdku-Místku. Již po úvodním hvizdu rozhodčího bylo vidět, že kluci obou týmů do toho půjdou naplno a těch čtyřicet minut hrací doby bude velice náročných. Po takřka totožném průběhu jako v úvodním utkání přišla strhující koncovka. Nejprve jsme v oslabení dokázali překlopit vedení na svou stranu a soupeři tak zbývalo posledních pár vteřin na vyrovnání. Frýdek využil oddechový čas k naplánování poslední akce. Když to už vypadalo, že se nám podaří ubránit, míč se ocitl u hráče na křídle, který technickou střelou překonal našeho brankáře – a už jsme neměli čas zareagovat. Rozhodnout tak musely sedmimetrové hody. I v těch jsme začali lépe a hned první pokus brankář Jakub Cibulec dokázal zneškodnit. Bohužel naše dva neproměněné pokusy proti jednomu soupeřovu znamenaly, že se musíme spokojit s druhým místem.

Po prohraném finále pro nás nebylo lehké radovat se z poháru, medailí a především krásného výsledku. Až po odeznění emocí si můžeme říci, že druhé místo v České republice ve školní házené je obrovský úspěch. Tento úspěch byl umocněn zařazením dvou našich hráčů do all-star teamu sportovní ligy – Tomáše Randýska (levá spojka) a Jonáše Jurajdy (pivot).

Sportovní ligu v házené základních škol jsme si pořádně užili. Kluci poprvé mohli nastoupit v živém vysílání televizního přenosu, byli probíráni komentátory a někteří zkusili odpovídat na zvídavé otázky přímo před kamerou. Tím, že tento nezapomenutelný okamžik s nimi mohla sdílet celá republika, i tím, že ve finále to byl opravdu boj, získali kluci velice cenné zkušenosti, které mohou zužitkovat v dalších sportovních kláních. Již nyní vyhlížíme příští rok, kdy budeme chtít zopakovat tento úžasný výsledek s možná ještě o stupínek šťastnějším koncem.

Stříbrné medaile získali:

brankáři: Jakub Cibulec, Tomáš Rybiář,

hráči: Tomáš Skýpala, Štěpán Vlk, Martin Adam, Jiří Zeman, Tomáš Randýsek, Štěpán Fiala, Petr Kavka, Jakub Hanskut, Ondřej Krupa, Tomáš Kyryljuk, Jonáš Jurajda, Štěpán Janošek.

 

Matěj Šustáček, ZŠ Zubří

 

 

 

Od

Putování za historií II.

V zimním a na začátku jarního období jsme opět s žáky dějepisného semináře pokračovali v cestě po historických stopách v Zubří a jeho okolí: pomníky a pamětní desky v Zubří, kaple sv. Ducha, Vánoce a Velikonoce v depozitáři, zimní prohlídka ve Valašském muzeu v přírodě (Podívej se, jak to bylo, když se na dědině žilo…), bunkr z druhé světové války na Starém Zubří. Bohužel vyšší moc zřejmě nechtěla, abychom se s Vámi podělili o fotografie, protože se nám je nepodařilo uchovat.

Od

Eurorebus 2018

Opět velký úspěch zuberských zeměpisců

V pondělí 9. dubna 2018 se v Regionálním centru Olomouc uskutečnilo vícekrajské kolo (Zlínský a Olomoucký kraj) 23. ročníku zeměpisné soutěže Eurorebus 2018. V rámci korespondenčních kol se do krajského kola probojovalo tříčlenné družstvo ve složení: Zuzana Šimurdová, Ondřej Hyjánek, Lukáš Goláň (8.B) a dále pak žáci Zuzana Šimurdová a Ondřej Hyjánek se do krajského kola kvalifikovali také jako jednotlivci.  V soutěži Eurorebus JUNIOR (pro žáky I. stupně) naši školu reprezentovalo tříčlenné družstvo Radek Masařík (3.C), Filip Lukašík (4.C) a Monika Masaříková (5.A). Po zdolání testů soutěže družstev a soutěže jednotlivců se mohli žáci zúčastnit doprovodných soutěží. Účast v této zeměpisné soutěži přinesla opět pro žáky ze Zubří vynikající úspěch. Družstvo 8.B se umístilo na krásném 6. místě a bude čekat na tzv. „divokou postupovou kartu“ do Prahy. V soutěži jednotlivců se Ondřej HYJÁNEK umístil na 5. místě a postupuje do celostátního finále do Prahy, Zuzana ŠIMURDOVÁ skončila na opět krásném 7. místě.

Ale největší úspěch zuberští žáci měli v juniorské soutěži: družstvo JUNIOR (Monika MASAŘÍKOVÁ, Filip LUKAŠÍK, Radek MASAŘÍK) zvítězilo a jako vítěz postupuje do celostátního finále, které se bude konat 5.června v Praze.

Všem žákům děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy a juniorům a Ondrovi přejeme hodně štěstí v Praze.

Fotogalerie zde.

(GC)

Od

Kvalifikace skupiny E v házené staršího žactva a Republikové finále ZŠ v házené

Naši sportovně nadaní žáci a žákyně bojují nejenom ve školních lavicích . Nejlepší školní házenkářky a házenkáři země se sjedou na dva dny do Frýdku-Místku. Ve dnech 19. a 20. dubna zde totiž odehrají republikové finále Sportovní ligy základních škol O pohár ministra školství. Turnaj budou hostit dvě sportovní haly – 6. ZŠ Pionýrů, 400 a Pionýrů 2069. V areálech, kde se konají extraligová či mládežnická klání v házené, se představí šest nejúspěšnějších školních dívčích a chlapeckých družstev z celé České republiky. Více informací najdete zde :

REPUBLIKOVÉ FINÁLE HÁZENÁ


OR AŠSK ČR Olomouc

 V ý s l e d k y    kvalifikace skupiny E v házené staršího žactva.

Ve středu 4.4.2018 uspořádala OR AŠSK ČR Olomouc kvalifikaci skupiny E na Republikové finále v házené staršího žactva, kategorie IV. Soutěž se konala v hale DHK Zora Olomouc za účasti vítězných družstev Moravskoslezského, Olomouckého a Zlínského kraje. Soutěž proběhla bez zranění a bez protestů. V soutěži dívek vynikalo družstvo ZŠ Kříby, Zlín. Soutěž hochů měla vysokou úroveň.

Soutěž žáků:

ZŠ Zubří                     :  ZŠ E.Zátopka, Křivnice     =  19 :  9

ZŠ Zubří                     :  MZŠ a MŠ Velká Bystřice =  27 : 14

ZŠ EZ Kopřivnice      :  MZŠ a MŠ Velká Bystřice =  20 : 19

Pořadí žáků:

 1. ZŠ Zubří 4 b. 46 : 21
 2. ZŠ E. Zátopka, Kopřivnice 2 b. 29 : 38
 3. MZŠ a MŠ Velká Bystřice 0 b. 33 : 47

Nejlepší střelci:
1. Randýsek                ZŠ Zubří         15 branek

2. Haderka V. Bystřice      12 branek

3. Fiala Zubří                 9 branek

Soutěž žákyň:

ZŠ Křiby, Zlín            :  G. Olomouc-Hejčín            =  15 :  4

ZŠ Kříby, Zlín            :  ZŠ E. Zátopka, Kopřivnice =  34 :  8

 1. Olomouc-Hejčín : ZŠ E. Zátopka, Kopřivnice =  14 :  6

Nejlépe střílely:          1. Machačová            G. Olomouc-Hejčín   15 branek

 1. Hvozdenská ZŠ Křiby, Zlín            11 branek
 2. Daňková ZŠ Křiby, Zlín              7 branek

Na Republikové finále postupují družstva žáků ZŠ Zubří a ZŠ Křiby, Zlín. Přejeme hodně úspěchů.Myslím, že při zachování dřívějšího systému soutěží, by se všechna tři družstva žáků na republice umístila do třetího místa.

V Olomouci  4. 4. 2018                                             Mir. Coufal, předseda OR AŠSK ČR Olomouc