image_print
 • 2023_2024,  AKCE ŠD,  AKTUALITY / AKTIVITY,  duben

  Mrkvičkový den ve školní družině

  Ve čtvrtek 4. dubna bylo ve školní družině III. oddělení oranžovo. Děti slavily Mezinárodní den mrkve. Oblékly se do oranžova, dozvěděly se mnoho zajímavostí o mrkvi, zasadily semínko do truhlíku, vypracovaly pracovní listy, kvízy, tvořily prostorovou papírovou mrkev a hlavně ochutnávaly. Nejdříve měly k obědu mrkvový salát, ve třídě si připravily jednohubky s pomazánkou, mrkvový čaj a moučník.  Prověřily si zručnost se škrabkou či struhadlem. Syrovou mrkev jsme společně krájeli a strouhali na rozličné tvary. Děti poznamenaly, že to je tuze těžká práce!   Mrkvičkový den byl zajímavý, chutný a především zábavný! D.V. Přecházet zrak vám může tady.

 • 2023_2024,  AKTUALITY / AKTIVITY,  duben

  Kdo vylétne ze školky?

  Letošní zápis do 1. tříd proběhl v kulisách zoologické zahrady. Děti uvítala sýkorka, pozdravil klokan, okouzlil páv a další poskakující havěť otevřela náruč, aby se necítily tak vážně a lépe se jim pracovalo. Všichni uchazeči si zavázali tkaničky, vystřihli vstupenku, trefili cíl a poté vstoupili do tříd, kde se vypořádali s úkoly elegantně a s lehkostí. Přejeme jim příjemný zbytek školkového času a v září připlutí na veselé vlně a těšíme se na zbrusu nové aktovky a čerstvé, zvědavé oči:). Díky gigantických rozměrů patří našemu laskavému zvěřinci! Nahlédněte tady.

 • duben

  Den Země oslavujeme ve škole soutěžemi a prací

  Pátek 5. dubna patřil na 2. stupni ZŠ velkému úklidu našeho města. Před tím se ale ještě děti utkaly ve výtvarné, přírodovědné a ekologické soutěži, jejíž vítězem se stala třída 8.C. Poté 12 tříd vyrazilo prozkoumat různá zákoutí, meze a strouhy, které by mohly ukrývat menší či větší skládky odpadků. Pod vedením svých učitelů a asistentů žáci naplnili desítky pytlů mnohdy zajímavých a nečekaných věcí, které našli na svých předem vytýčených trasách. Celá akce se uskutečnila v přímé spolupráci se zaměstnanci MěÚ Zubří, kteří nás zabezpečili materiálně, podpořili morálně a odvezli odpadky v naplněných pytlech tam, kam měly patřit už v okamžiku, kdy je ruce našich spoluobčanů upustily do míst, kde nemají…

 • AKTUALITY / AKTIVITY,  duben

  Rytíř čistého slova

  Rytíř čistého slova Takový titul  patří od pondělí 25. března Šárce Porubové z 8. C, která svou básní Vinen obsadila 3. místo v okresním kole literární soutěže O poklad strýca Juráša, letos bylo zvoleno téma Tajemná kniha. Cenu převzala na slavnostním vyhlášení v Městské knihovně v Rožnově pod Radhoštěm. Šárčina báseň postupuje do krajského kola. Gratulujeme!   Více obrázků najdete zde.

 • AKTUALITY / AKTIVITY,  březen,  duben

  Jeden za všechny, všichni za jednoho

  Jeden za všechny, všichni za jednoho Tři mušketýři, slavný román Alexandra Dumase, se na chvíli přenesl z tištěné podoby v čítance do živého ztvárnění. Chlapci z 8. C Matěj a Vítek Pšenicové, Kristián Cabák, Šimon Horňák a Boris Borák si doma připravili své repliky, aby za pomoci vypravěčů Tadeáše Petřeka  a Šimona Chudárka a ostatních chlapců ze třídy coby gardy předvedli spolužačkám zlomek nesmrtelného příběhu o přátelství, cti a odhodlání bojovat za spravedlnost. Celé vystoupení s nimi během dvou dnů připravila jako režisérka Kristýna Porubová. A kromě hodiny českého jazyka tuto scénku horlivě předvedli i v dalších vyučovacích předmětech.   Obrázky najdete zde.