image_print

Projektový den ŠD

Ve dnech 29.9. – 2.10. proběhlo ve všech odděleních šk.družiny Pirátské odpoledne. Děti se dozvěděly spoustu informací o životě na moři, jak se řídí loď, zkusily si uvázat lodní uzel a s vyrobeným dalekohledem se vydaly soutěžit o “ pirátské dublony“. Na závěr odpoledne si děti mohly nakoupit,  za nasbírané dublony, drobné dárkové předměty v pirátském obchodě. Foto z akce ke shlédnutí ZDE.

Respekt a my

V posledních dnech září si všechny třídy vyhradily čas na pozvednutí  sebevědomí, vzájemné podpory, úcty a ohleduplnosti. Aktivity k probuzení a vylepšení spolupráce vzal do svých rukou pan Zdeněk Zaoral se svým neohroženým pomocníkem Sorbonem. Tomu stačilo zavrčet a zjednal si pořádek bleskurychle; a to ani nemusel štěkat a cenit zuby:).

Doufejme, že počínaje říjnem poklesne počet kolizí a hádky proběhnou jen tiše, konstruktivně a se stejným cílem…dobrat se výsledku.

První důkazy jsou tady.

S písničkou do nového dne

„Mějte krásný den! I s rouškou…“ Těmto větám určeným všem spolužákům a učitelům předcházela píseň. Zazněla několikrát ve čtvrtek 10. 9. ráno před novou školou z úst žáků dramatické výchovy. A proč? Jen tak, protože nás všechny čekal první den v rouškách, i když jen na chodbách. A den předtím odpoledne nás při opakování písně Protože to nevzdám, kterou jsme před půl rokem zkoušeli na pak zrušenou benefici, napadlo zazpívat ji všem na začátku těchto divných dnů…

Noví členové „dramaťáku“ se rychle připojili a bez trémy dotvořili svými sóly celkový výsledek. Spontánní akce jsou totiž nejlepší. Protože dokud se zpívá, je ještě všechno v pořádku.

Žáci DV a K. Gazdová

FOTKY a video ZDE

Pomoc!? První pomoc!

Už nemusíme mít takový strach; druháci od pátku vědí, jak poskytnout zraněnému pomoc. O to, že tak povyrostli,  se postaral záchranář Milan Malina a jeho hnědý medvěd. Díky nim už se ví, jak zastavit krvácení, jak se chovat k člověku v mdlobách i co nedělat při úrazech. Určitě to bude chtít pravidelný trénink a opakování, ale talentovaní budoucí doktoři už se dají odhadnout teď!

Děkujeme a doufáme, že prevence a pud sebezáchovy zvítězí…

Instruktoři jsou tady.

Za tajemstvím Hradiska

Výprava druháků začala už po ránu dobrodružným čekáním na vlak a přesunem rožnovskou dopravní džunglí pod kopec:). Potom už s nosem v mapách a s očima těkajícíma po zajímavostech okolo všichni svým přirozeným tempem vystoupali okolo tabulí a klouzavou zkratkou k rozvalinám. Tempo se odvinulo od míry nadšení z všudypřítomných hub. Tady se poznali zarytí sběrači, kteří nechtěli nechat v lese ani sebemenší nožku. A to ještě dokázali poslouchat o loupeživé bandě a pokladech v okolí. Že by se jim do batohů ještě nějaký šťastný nález vešel?

Cestou do Hájů nikdo únavou neodhodil ani kousek objeveného bohatství (řetězu, drátku, kamínku)…jediné ztráty byly peněžní; a to až v pekárně:). A protože jedno dopoledne bylo příliš krátké na zpracování všech zážitků, muselo se v bádání pokračovat ještě další dny ve třídách.

Některé okamžiky jsou tady.

 

Rytíři řádu ČTENÁŘSKÉHO

Ještě nikdy se nestalo, aby čtenářů rapidně přibylo v září; hned na počátku školního roku! Zázrak? Kdepak, to jen druháci se konečně sešli všichni na jednom místě, aby oslavili své čtenářské dovednosti. Někteří měli za sebou skoro 20 přečtených knih a jiní sotva dvě…ale spojuje je možnost kdykoli ten počet navýšit. Obhájili titul Čtenář, na který dosáhli už v květnu:). 

Dokázali vyplnit křížovku, složit popletená slova, namalovat obraz podle textu a seřadit pohádkové věty. V knihovně pak byli našimi půvabnými knihokráskami pasováni vkleče na pravé členy obce čtenářské! Vymetli mezi čtivem každý tajemný koutek a s novou knihou pod paží kráčeli vstříc novým fantaziím a radostem.                                                                                   

Ať krásně se jim létá mezi řádky…

Podívejte se tady.

Den první

Po půl roce škola ožila a tepala v rytmu dětské zvědavosti, úlevy a možná i lehké obavy.  Zvláště ve dvou zbrusu nových třídách se kulily oči, napínaly uši a krčil nos. Starostenské a ředitelské přivítání pro štěstí určitě bude mít na celou jejich docházku veliký vliv! 

Popřejme si radost z nových objevů, vlídné vztahy a podporu snů i odvážných plánů.

Pár záběrů máme tady.

Dopravní situace v okolí školy – stav 09/2020

ZŠ Zubří ve spolupráci s MÚ Zubří doporučuje rodičům žáků, kteří dojíždějí z horní části města a ze Starého Zubří, aby tito využívali k nástupu a výstupu zastávku ČSAD  – Centrum a dále pak pokračovali po ulicí Nad Fojstvím směrem ke škole. Toto  omezení je vhodné dodržovat po celou dobu rekonstrukce vozovky a chodníků v úseku Centrum – Převrátí. Děkujem za pochopení a respektování dočasného omezení, které vede k posílení bezpečnosti dětí navštěvující budovu školy na Hlavní 70.