Základní škola Zubří

okres Vsetín, Hlavní 70, 756 54 Zubří ————— školní rok 2017 / 2018
image_pdfimage_print

Od

FOTOPŘÍBĚHY Z BAREVNÉHO DNE

29. září 2017 se na naší škole uskutečnil Barevný den. Kromě atrakcí na žáky čekalo několik úkolů. Vyrazili do okolí školy, aby zjistili, kde se v našem městě nachází kontejnery na tříděný odpad a jaké druhy odpadu je možné do nich ukládat. Spočítali také, kolik kontejnerů je v naší obci k třídění odpadů připraveno. Zároveň měli své pátrání, stejně jako soutěže u atrakcí, zdokumentovat formou fotopříběhu. V úterý 31. 10. 2017 se k hodnocení fotopříběhů sešla porota ve složení: Mgr. Gabriela Cábová, Mgr. Helena Dufková, Mgr. Martin Hrstka, Mgr. Matěj Šustáček. Poradní hlas měli i Mgr. Marek Mikl, Mgr. Šárka Janušová a Jaroslava Juříčková. Podle poroty se v kategorii 6. a 7. tříd stal vítězem fotopříběh třídy 7. B. V kategorii 8. a 9. tříd zvítězily fotopříběhy tříd 8. A a 9. A. Porotě se ale líbily i ostatní příspěvky, a nadační fond naší školy se rozhodl ocenit práci všech třídních kolektivů, které fotopříběh připravily, finanční odměnou. Vítězům blahopřejeme a děkujeme všem, kteří se do soutěže zapojili

Soubory s příběhy ke stažení zde :  FOTOPŘÍBĚH NA WEB

Od

Vzhůru za pokladem

aneb kdo nebrzdí, smete celý dav

Poslední výstavní počasí využili druháci k výstupu na rozvaliny Hradiska. Od slunka si slibovali, že s jeho pomocí se bude aspoň dobře pátrat po blýskajících se diamantech, briliantech a zlaťácích, na které si brousili zuby od chvíle, kdy zaznělo slovo POKLAD…Ten moment spustil všeobecné šílenství…členové expedice byli k nezastavení! Strhli všechny rekordy v běhu do kopce a ve fretkovitém pobíhání po vrchu samotném. Naštěstí měli dojem, že skvosty mohou být ukryty i v okruhu 10 kilometrů:); jedině to zaručilo šťastný návrat k obědu.

Druhého dne se nemohli věnovat ničemu jinému než vědecké práci spočívající v pátrání po historii, počtu modřin a žasnutí nad cennými lesními nálezy.

No jen se podívejte tady!

 

Od

BAREVNÝ DEN VE ŠKOLE


V loňském školním roce se žáci předmětu ekologie zapojili do soutěže vyhlášené Ministerstvem průmyslu a obchodu Přeměna odpadů na zdroje a za kreativní a originální využití výrobků s ukončenou životností získali diplom za 1. místo v kategorii základních škol a mimo jiné i poukaz na zábavně vzdělávací akci pro školu Barevný den. Barevný den se uskutečnil v pátek 29. září. Na žáky čekaly v okolí školy aktivity zábavné i poučné. U jednotlivých stanovišť si žáci mohli vyzkoušet svůj důvtip, přesnou ruku, mrštnost i rychlost a zároveň si připomněli i se dozvěděli nové informace týkající se třídění odpadů.

Obrázky z akce naleznete tady.

Od

PODZIMNÍ ATLETICKÝ ČTYŘBOJ


V pondělí 18.9.2017 se na atletickém stadionu ve Valašském Meziříčí uskutečnilo okresní kolo v atletickém čtyřboji. Naši školu reprezentovaly družstva starších žáků a starších žaček. Družstvo starších žáků tvořili žáci Petr Kavka, Štěpán Fiala, Jiří Zeman, Jakub Cibulec a Miroslav Koleček. Družstvo starších žaček bylo ve složení Leona Jurajdová, Eliška Jurajdová, Hana Mikulenková, Kateřina Zapletalová a Agáta Mičolová. Starší žíci v konkurenci 9 týmů vybojovali 2. místo a starší žačky skončily na 4. místě z 11 družstev. Všem žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a výborné výsledky.
Obrázky najdete zde.

Od

O otakárky jsme pečovali i v srpnu


  • 2.srpna 2017 našly Zuzka Šimurdová s Kájou Podmolovou na zahradě rodinného domu pět housenek otakárka fenyklového. Živnou rostlinou housenek byl kopr a fenykl. Housenky byly v různém stádiu vývoje. První se zakuklila 14. srpna, poslední 26. srpna.
  • 24. srpna nás kontaktovala paní doktorka Žáková, že na své zahradě na kopru také nalezla housenku.Ta se zakuklila do druhého dne.
  • 30. srpna se otakárek – zakuklený jako první – vylíhl.
  • 30.září se vylíhli další dva otakárci. Zbylé tři kukly ještě „spí“ a měly by až do jara.

 

Tým ekologů ZŠ Zubří

Od

Travička zelená

V pátek se některé třídy ocitly ve světě trav.  Okouzlila je možnost řídit kombajn a traktor, užasli nad vodní trávou v jezírku s rybičkami i nad kvetoucí pohankou a dokonce mohli potěšit kytičkou své milé…

Nahlédnout můžete tady.

Od

První dny ve škole

Do našich dveří vtrhl 4. září opět čerstvý dav…v nových papučích, sukýnkách, tričkách, s luxusními aktovkami a pouzdry a s pusami plnými zážitků…přejeme jim i sobě spoustu zvídavých otázek a uspokojivých odpovědí, otevřené hlavy a kamarády, kteří leccos vydrží…

Tady máme některé z nich.

Od

KONEC I POČÁTEK ŠKOLNÍHO ROKU


Školní rok právě začal, leč je vhodné se ohlédnout i zpět. Z technických důvodů zde zveřejňujeme se zpožděním odkaz na průběh posledního dne školního roku 2016/2017, kdy byli v tělocvičně nové školy za přítomnosti vedení města Zubří a vedení školy odměněni vybraní žáci a kdy se s námi rozloučili i, dnes již bývalé, deváté třídy. Obrázky naleznete zde.

Počátku nového školního roku předcházela řádná příprava, i o prázdninách se ve škole děly aktivity směřující k vylepšení prostředí výuky a pobytu ve škole. Díky strategicky plánované spolupráci školy a zřizovatele v oblasti investic byly provedeny následující nové věci : oprava části horní chodby v budově nové školy, výměna plotu u nové školy, na staré škole došlo ke zřízení nové třídy s vybavením a milou novou paní učitelkou, dále došlo k výměně nábytku ve školní výdejně na 1. stupni a instalaci laviček pro potřeby školní družiny.

Významným krokem je zřízení odstavných, zpevněných pakrovacích ploch se systémem parkování pro zaměstnance školy a zásobování v prostorách vzniknuvších po demolici bývalých dílen. Tato akce jistě prospěje k postupnému řešení dopravní obslužnosti školy a zlepšení bezpečnosti na komunikacích přiléhajících ku škole.


Každý rok opouští žáci školu  a ohlíží-li se zpět, většinou uznají, že vzdělání je běh na dlouhou trať s nutností vytrvalosti, vidinou cíle a občas i trochou odvahy ke kroku do neznáma. Naprosto podobně se tak může jevit výsadba v okolí nové školy, na níž má podíl paní Š. Kocurková a hlavně v poslední době paní Lenka Šimurdová, kdy ve spolupráci s panem Dufkem došlo konečně až po takořka třech letech na bod, v němž výzdoba získává svou, původně koncipovanou, podobu nápisu ZŠ Zubří. I přes nepřízeň vandalů a nemocí keře dosáhly svého „vzdělání“ a pod rukama zkušených „pedagogů“ vydaly své plody k obohacení sebe i ostatních.

Souhrnné obrázkové zpravodajství k textu najdete zde.

Od

VÝUKA A ORGANIZACE 1.ST budova Školní 540 – 1.TÝDEN

pondělí 4.9. 2017

  • Od 7:30 bude probíhat zápis do školní družiny, mohou se hlásit i žáci třetích ročníků se mohou hlásit pouze při nenaplnění kapacity ŠD.  1.9. 2017 není družina,
  • 4.9. školní jídelna vaří jen pro registrované (aktivované) strávníky mimo žáků 1. tříd., pro 1 . st během 2. vyuč. hod, 2. st od 9:30 hod.

5.9. – 8.9. 2017

  • 1. třídy budou mít 3 vyučovací hodiny, oběd bude zajištěn od 10:30 hod , provoz družiny ranní od 6:30 a odpolední do 16:00 hod
  • 2.-5. ročníky mají 4 vyučovací hodiny, v úterý a tředu třídnické hodiny, ve čtvrtek výuka dle rozvrhu

Od

ZACHRAŇUJEME OTAKÁRKA FENYKLOVÉHO


Vážení spoluobčané.

Žáci volitelného předmětu ekologie jsou již léta zapojeni do ekologické aktivity, která se týká ochrany zákonem chráněného živočicha OTAKÁRKA FENYKLOVÉHO.

I Vy můžete pomoci, když těmto žákům v září a říjnu dovolíte, aby pod Vaším laskavým dohledem prohlédli na Vaší zahrádce záhony mrkve, kopru, celeru, libečku, petržele a fenyklu, pokud některou z těchto rostlin pěstujete.

Natí těchto rostlin se živí housenky tohoto motýla. Nalezené housenky budou přemístěny do chovného insektária, kde se zakuklí a na jaře budou motýli vypuštěni do volné přírody.

Zajímavé je, že housenka otakárka se v průběhu růstu několikrát svlékne a po svlečení vždy trochu změní zbarvení. Mladá housenka je převážně černá s bílou skvrnou na hřbetě, později se objeví oranžové tečky. Teprve později začne převládat žlutá a zelená barva.

Pokud byste sami při sklizni našli housenku nebo kuklu otakárka fenyklového, kontaktujte nás prosím na tel. čísle: 723 567 486.

Tato ochranářská aktivita je povolena referátem ŽP ve Vsetíně.

Za pochopení a spolupráci děkuje tým ekologů ZŠ Zubří.
 

 

 

Od

UPOZORNĚNÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

Provoz školní jídelny po prázdninách obnoven od 4.9.2017.  JE NUTNÉ provést aktivaci čipů na tel. čísle 571 757 215 a to poslední týden v srpnu od 28.8. do 31.8.2017 vždy do 13.00 hod.

Přihlášení nových strávníků a prodej čipů bude probíhat od 29.8.2017 do 31.8.2017 v kanceláři vedoucí ŠJ vždy od 9:00 do 13:00 hod. a  31.8. až do 14:30 hod.

Petra Janíková, vedoucí ŠJ


Ceny vydávaných jídel

S platností a účinností od 4.9.2017 jsou ceny následující  :

žáci  7 – 10 let                    23,- Kč/oběd

žáci 11 – 14 let                   24,- Kč/oběd

žáci nad 15 let                   26,- Kč/oběd

zaměstnanci školy             26,- Kč/oběd

důchodci – bývalí zaměstnanci       26,- Kč/oběd

cizí strávníci                      55,- Kč/oběd

Kalkulace cen stravného pro rok 2017-2018 – doplňková činnost

S platností od 1.9.2017 jsou z důvodů většího růstu cen potravin, růstu celkových nákladů (energie, vodné, stočné, topení, amortizace), růstu mzdových nákladů a odděleným účetnictvím doplňkové činnosti ŠJ od školního stravování školy nově stanoveny ceny stravného pro doplňkovou činnost ŠJ takto :

potravinová norma 31,- + mzdové náklady 16,- + věcná režie 7,- + výnos 1.- = celkem 55,- Kč/ 1 vydaný kompletní oběd