image_print

Karneval školní družiny

Dne 27.2. si děti ze školní družiny přišly již tradičně užít karnevalového veselí do místní sokolovny. Představily se nám v originálních kostýmech, ale i v zakoupených maskách známých komiksových a pohádkových hrdinů. Mezi tanci si děti mohly zahrát hry, občerstit se, shlédnout 2 taneční vystoupení a také zazpívat. Vše zakončila tombola, která ani letos nemohla chybět. Náramně jsme si to užili a všichni, ač znaveni, jsme odcházeli domů zvesela. Foto ke shlédnutí ZDE

Projektový den ve školní družině

V měsíci lednu se ve školní družině konaly projektové dny s názvem: „Bydlím, bydlíš, bydlíme aneb postav dům.“
Děti si pod vedením Bc. Jana Lušovského mohly vyzkoušet, jak se staví zeď, dozvěděly se základní informace o stavbě domu, různých možnostech bydlení a něco z historie. Zajímavý výklad zpestřilo promítání snímků a videa.Nakonec si děti ve skupinkách postavily dům podle své fantazie ze stavebnic Lego a Magformers a následně svůj výtvor okomentovaly.
Foto ke shlédnutí ZDE.

RADOVÁNKY V LISTÍ

Slunečné podzimní dny využily i děti ze školní družiny. Na školní zahradě shrabaly listí na jednu velikou hromadu a užily si podzimní radovánky. Skoky do listí ke shlédnutí ZDE.

PIRÁTSKÝ DEN ANEB VZHŮRU ZA DOBRODRUŽSTVÍM

Ve dnech 8., 10., 11. a 18. října proběhl postupně v každém oddělení školní družiny projektový den s názvem „Pirátský den aneb vzhůru za dobrodružstvím“.
Děti si nejprve pod vedením instruktorky Silvy vyrobily pirátskou čepičku a pak jsme se přesunuli na školní zahradu, kde na nás čekalo spoustu zábavy. V lodi (vyzdobeném altánku) jsme si povídali o pirátech a životě na moři, pak jsme si udělali rozcvičku a zahrály několik her. Poté jsme trénovali rychlost a mrštnost podbíháním lana a bojovali mezi sebou jako správní piráti. Naštěstí místo nábojů lítaly vzduchem jen pěnové míčky a tak nebyl nikdo zraněn a mohli jsme podle mapy pokladů jít hledat to, na co se děti asi nejvíce těšily……..a opravdu jsme objevili poklad……Foto ke shlédnutí ZDE