Základní škola Zubří

okres Vsetín, Hlavní 70, 756 54 Zubří ————— školní rok 2018 / 2019
image_pdfimage_print

Od

Žáci 1.stupně ZŠ Zubří jsou také úspěšní v atletice

Zprávu o našich úspěších naleznete zde :

Od

Školní klub – Keramika pro rodiče a děti

I v letošním školním roce pracoval při ŠK keramický kroužek pro děti a rodiče. Maminky si mohly vyzkoušet v praxi práci s keramickou hlínou. Začali jsme úplně jednoduchými ker. výrobky a dnes už tvoříme složitější zahradní keramiku aj.. Mnohdy jsou maminky překvapené, jak jednoduše se dají některé výrobky vyrobit a jak šikovné mají děti. Některé práce jsou už na profesionální úrovni. V tomto případě je nejdůležitější spolupráce rodičů a dětí, společné  trávení volného času. Kroužek se schází pravidelně, po domluvě jednou za měsíc, již několik let.  Letos jsme se sešli sedmkrát a vznikly opravdu pěkné výrobky. Malá ochutnávka prací zde.

Od

Hudební olympiáda

Poté, co prošli během 14 dnů sítem domácího kola, sešli se ti nejnaladěnější 🙂 časně ráno, aby bystrým uchem rozlišili drobné nuance melodií, tvary nástrojů, pohrabali se v životech hudebních skladatelů a popřemýšleli nad konejšivou stránkou hudby.

Zlato si odnesla Rozárka Machová z 5.B, stříbro Katka Šuplerová z 5.B, bronz Tonda Křenek ze 4.B, bramboříku poupě Tamara Vagáčová ze 4.A, píšťalku pro štěstí Radek Masařík ze 4.A, Nikol Klímková a Terka Smetanová ze 4.C. Gratulujeme!

Nahlédněte tady.

Od

Školní klub – PROSTŘENO 2019

28. května 2019 se v kroužku Kuchařík uskutečnila soutěž podle scénáře TV Prima Prostřeno. Do soutěže se zapojilo celkem 16 dětí, rozdělených do tří družstev. Jejich úkolem bylo vymyslet a připravit jednoduché meny , složené z předkrmu, hlavního chodu( bez polévky) a dezertu, v časovém limitu 2 hodin. I když jsme nedodrželi scénář TV, chybělo jen šmejděníčko a program, měli všichni plné ruce práce a jenom tak tak se vešli do limitu. Hodnotilo se meny, příprava a rozdělení úkolů v družstvu, spolupráce mezi účastníky, tabule a samotný výsledek vaření. Po degustaci byly vyhlášeny výsledky. 1. místo: E. Kantorová, N. Zerzáňová, M. Radová, M. Volný, P. Válek, 2. místo:  A. Veselková, T.  Bílek, N. Bénová, E. Randusová a 3. místo: D. Fojtášek, T. Andrýsková, A. Kolečková, P. Jelínek, A. Hýblová. Foto z akce najdete zde.

Od

Okresní a krajské kolo Poháru rozhlasu 2019

V pátek 17. května 2019 se na atletickém stadionu ve Valašském Meziříčí konalo okresní kolo atletické soutěže Pohár rozhlasu 2019. Jako vítězové okrskového kola postoupili do Valašského Meziříčí starší žáci, kteří získali 5 574 bodů. Družstvo mladších žákyň postoupilo z druhého místa rozdílem 141 bodů nad vítěznou ZŠ Videčskou.

Družstvo děvčat bojovalo trošku v jiné sestavě než v okrskovém kole. Předvedly opět pěkné atletické výkony a ziskem 4260 bodů skončily na 5.místě v okrese. Děvčata soutěžila v obou kolech v tomto složení Tereza Mizerová, Adéla Fiedlerová, Michaela Šimurdová, Nela Mičolová, Štěpánka Brunová, Adéla Skýpalová, Kateřina Lajgotová, Lucka Ondruchová, Táňa Nečyporuková, Alžběta Petřeková (všechny 7. A), Lucka Macečková (6. A), Iva Divínová a Michaela Dořičáková (obě 6. B).

Družstvo starších žáků zabojovalo, získalo 5 499 bodů (v okrskovém kole získali 5 574 b.), 2. místo v okresním kole a také postup do krajského kola.

Krajské kolo se uskutečnilo ve čtvrtek 23. května 2019 v Uherském Hradišti. Počasí atletice opravdu nepřálo, a i když nepršelo, bylo zima a sychravo. Za reprezentaci školy a okresu patří klukům poděkování, že i v nepříznivých podmínkách dokázali bojovat o každý bod. Výkonem a ziskem 5 376 b. si kluci odvezli z Uherského Hradiště 8. místo.  Družstvo starších žáků tvořili tito žáci: Tomáš Randýsek, Jakub Cibulec, Ondra Krupa, Tomáš Kyryljuk, Marek Pšenica, Filip Šišák, Dominik Mareda, Miroslav Koleček, Lukáš Fait (všichni 9. A), Martin Zeman a Pavel Mancl (oba 8. A).

Foto z okresních závodů zde.

Foto ze krajských závodů zde.

Od

Sportuj ve škole aneb hodina pohybu navíc pro družinové děti

Již třetím rokem je naše základní škola zapojena nejprve do projektu MŠMT „Hodina pohybu navíc“, od loňského roku v pokračujícím projektu „Sportuj ve škole“, který převzala pod svá křídla Asociace školních sportovních klubů (AŠSK). Tento projekt je určen pro žáky I. stupně základní školy navštěvující družinu a jeho hlavním cílem je probudit u dětí zájem o sportování, naučit děti nové hry, zazávodit si a strávit hodinu týdně sportováním.

Hodina probíhá vždy ve čtvrek v tělocvičně nové školy a každá hodina je zaměřena na jiné hry, někdy na tradiční někdy na hry s netradičním náčiním a pomůckami.

Foto zde.

Od

Rožnovský slavíček zamával křídly

a naše ptactvo v zobáčku si odneslo veliké bohatství. Vlastně mají naši skřivánci poklad v hrdle; za ten byli po právu svým bratrem ve zpěvu oceněni.

V kategorii sólového zpěvu se ZLATĚ blýskla Adéla Mitášová s písničkou Colors of the wind, STŘÍBRNĚ Tereza Čermáková se songem 2002 a BRONZ si vyswingoval Tonda Křenek s klasikou Dítě školou povinné. Ve skupinovém zpěvu byly POZLACENY Ellen Randusová a Iva Kruntorádová s dechberoucím Make you feel my love, POSTŘÍBŘENY Sára Holišová, Viktorka Mizerová, Nicol Korgerová a Nela Minarčíková, které vsadily na něžný dvojhlas Stromy, a BRONZ přinesla Katce Závadové a Káji Žákové Ebenova perlička Tlapky klást potichu.

Veleúspěšnou letku ještě doplnili Terka Jaroňová, Jeremiáš Fojtík, Ivana Divínová, Anička Petřeková, Andrea Minářová a Adéla Hýblová. Milí zpěváčci, za odpoledne plné radosti děkujeme a GRATULUJEME!!

Prvních pár zkouškových fotek je tady, na zbytek a nahrávky se můžeme brzy těšit.

Od

Beseda žáků 8. tříd na Úřadu práce v Rožnově

Ve dnech 8. dubna a 20. května 2019 byla pro žáky 8. tříd zorganizována beseda na pracovišti Úřadu práce v Rožnově pod Radhoštěm. Besedu pořádá pro žáky základních škol informační a poradenské středisko ÚP ze Vsetína. Beseda byla v rámci školního předmětu „Svět práce“, cílem bylo seznámit žáky s množstvím informací, které potřebují pro své rozhodnutí týkající se volby povolání a volby střední školy.

Zkusili si také malý test „Jaké povolání se k tobě hodí?“, pracovnice také připomněly, co je velmi důležité při volbě povolání: osobní zájmy, školní prospěch, osobnostní schopnosti a dovednosti…atd.

Foto z besedy zde.

Od

Vypouštění otakárků

Od poloviny dubna se postupně líhnou otakárci, které jsme opatrovali přes zimu. Pokud máte na zahrádce kousek volného místa, máme pro vás v kanceláři naší školy připravena semínka živných rostlin pro housenky otakárků. Můžete si je vyzvednout v dopoledních hodinách. Semínka připravili žáci naší školy a jsou zdarma.

Tým ekologů ZŠ Zubří

Foto zde.

Od

BÁSNÍCI Z 9.B

Podle návodu Tristana Tzary jsme v 9. B vytvářeli dadaistické básně. Výsledkem je tento malý sborník, ve kterém si můžete počíst a podívat se, jak se to žákům a žákyním povedlo.Sborník Dada_9B
Mgr. Pavel Čučka

Od

Dykův Krysař jako komiks od 9.B

Krysař_komiks 9B_cely Žáci a žákyně letošní 9.B zpracovávali jako výstup z mimočítankové četby novely Viktora Dyka Krysař komiks. Abyste se společně se mnou mohli podělit o tu krásu, naskenoval jsem jednotlivé práce žáků a seřadil je do jediné elektronické publikace. Můžete tak posoudit sami, jak se jim to povedlo.

Mgr. Pavel Čučka

Od

Cestovatelská přednáška Jirky Máry jako odměna pro školu za 3. místo v celostátní soutěži

11. dubna 2019 si žáci naší školy vyslechli povídání cestovatele Jirky Máry. Cestovatelská přednáška byla hrazena z Nadačního fondu naší školy, na jehož účet byla zaslána finanční odměna za 3. místo v celostátní soutěži vyhlášené Ministerstvem průmyslu a obchodu „Přeměna odpadů na zdroje“. 3. místo získaly v loňském školním roce žákyně předmětu pěstitelské práce s projektem Pěstujeme pro otakárky.

Od

ZUZKA ŠIMURDOVÁ VÍTĚZNĚ

V úterý 16. 4. 2019 se uskutečnilo v učebnách Gymnázia Františka Palackého ve Valašském Meziříčí okresní kolo biologické olympiády. Vítězem ve své kategorii se stala žákyně naší školy Zuzana Šimurdová ze třídy 9. B. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci naší školy i Matějovi Melichaříkovi z 8. B, který se v konkurenci dalších třiceti žáků 8. a 9. tříd základních škol a příslušných ročníků víceletých gymnázií umístil na velice pěkném 14. místě.

Foto zde.

Od

Okrskové kolo atletické soutěže Pohár rozhlasu 2019

Ve čtvrtek 2. května 2019 naše škola pořádala již tradičně okrskové kolo atletické soutěže Pohár rozhlasu za účasti 21 družstev 4 kategorií (starší žáci a žákyně, mladší žáci a žákyně) ze 6 základních škol rožnovského okrsku a gymnázia. Naše škola dokázala v kategorii starších žáků zvítězit a postoupit tak do okresního kola, které se uskuteční v pátek 17. května na atletickém stadionu ve Valašském Meziříčí. V kategorii mladší žákyně jsme získali 2. místo. Mladší žáci zisk 3 469 b. (5. místo), mladší žákyně zisk 4 679 b. (2. místo), starší žáci zisk 5 574 b. (1. místo) a starší žákyně zisk 4 010 b. (4.místo). Všem reprezentujícím žákům děkujeme za sportovní výkony a postupujícím přejeme hodně štěstí v dalším kole.

Fotografie ze závodů zde.

Výsledková listina zde.

Od

Vybíjená

Ve čtvrtek 25. 4. 2019 se dívčí družstvo, které bylo složené ze žákyň 4. a 5. tříd, zúčastnilo turnaje ve vybíjené. Jednalo se o okrskové kolo a proběhlo na půdě ZŠ 5. května v  Rožnově  pod  Radhoštěm. Holky po velkém vypětí sil a vynikajícím výkonu vybojovaly krásné 2. místo. Jen o malý kousek jim uniklo vítězství.

Družstvo tvořily: Štěpánka Cibulcová  – kapitánka, Natálie Švecová, Majda Jaroňová, Natálie Benová, Sára Holišová, Tereza Piskořová, Adéla Kolečková, Beáta Mičolová, Tereza Andrýsková, Julie Novotná a Vendula Románková 

Foto zde.

Od

Pexesový turnaj

Ano, bylo to velmi užitečné. I nenapravitelní běhavci a rozpustilci našlapovali pomalu, aby nestrhli průvan a nezašantročili si nějakou kartu. Nejpexesovatější čtyřka z každé třídy se prokarbanila do školního kola, kde se zatajeným dechem a soustředěným zrakem setrvala hodinu v pekelném napětí tří utkání. A finalisté se nenechali rozptýlit ani pošilháváním po cenách a povzdechy odpadlíků.

1. ročníky 1. Tadeáš Javůrek 1.A 2. Janík Onderka 1.B 3. Jonáš Říha 1.C 4. Majda Černá 1.C

2. a 3. ročníky 1.Bára Kolečková 3.A
2. Adam Orság 2.C 3. Tom Černý 3.B 4. Naty Korbová 2.B

4. a 5. ročníky 1. Tereza Frýdlová 5.C 2. Tonda Prstek 4.B 3. Filip Lukašík 5.B 4. Dominik Žíla 5.B

Nahlédněte potichu tady.

Od

Neprodejní výstava obrazů

Stará škola se oděla v slavnostní háv z krásných obrazů našich dětí. Každý rok touto dobou k poctě Země samotné je vyhlášena výtvarná soutěž a porota obdivně jásá a hledá shodu při výběru těch nejhezčích děl.

1. Martina Snozová 1.C, Diana Petřeková 2.C, Karolína Žáková 3.B, Anna Lajgotová 4.B, Magdaléna Jaroňová 5.A

2. Kristýna Kohoutková 1.B, Jan Onderka 1.B, Adéla Porubová 2.B, Karolína Sváková 2.A, Alena Opálková 3.A, Iva Tomášková 3.B, Helena Billová 4.C, Beáta Mičolová 4.B, Viktorie Mizerová 5.A, Katka Matulová 5.B

3. Marika Ulrychová 1.A, Ema Fojtášková 1.C, Jakub Vlček 2.C, Pavel Polách 2.A, Filip Žila 3.A, Tadeáš Petřek 3.C, Vanesa Vojkůvková 4.A, Petra Pernicová 4.B, Anna Melichaříková 5.A, Tadeáš Poruba 5.C

Fotky máme tady.

 

Od

Zápis žáků do 1. tříd pro školní rok 2019/2020

Seznam žáků přijatých do 1. ročníku šk. roku 2019/2020

Pozn.: Pořadí ani umístění v tabulce nemá žádnou souvislost se zařazením do budoucích tříd.

XQG46           VRC42           KDL78           EDL12

FNH95           GHC64           UMU26          LLH82

CBU64           RJC37            YFD45           TFE63

BLV95            ISI81              QCG98          GOM94

IJF59              LSH37            SSW12          NRQ75

CTN74            OJZ57            QIL80            NMN65

SHD32            VJK93            EBI43             HPY25

YLQ88            TBM66           SXV41            DNF18

YJM57            MOM27           FEI51             NMI12

EWU53           KZU21           NJI77              SRS34

BRF11            WSI96            WOM48          ETT80

RUL71            FMJ26             WUN80          YGH74

OLF39            VVO43            NVK38           TEH95

FTZ54

Seznam žáků s odkladem pro 1. ročník šk. roku 2019/2020

YGS82      IEH73      XVB80

JZP55       EEU40     PDO50

LMS61      PKD18     VLJ35

KFN58      JLF20       DEV13

EOT55      DJO04

Od

ONDRA HYJÁNEK TĚSNĚ POD BEDNOU

4. dubna 2019 probíhalo na ZŠ Emila Zátopka ve Zlíně krajské kolo Olympiády v českém jazyce (45. ročník).
Po nesmírně těžkém klání v podobě slohové práce na téma Apríl a testu z oblasti lexikologie, morfologie, skladby a gramatiky obsadil Ondra Hyjánek z 9.B vynikající konečné 4. místo.

Pořadí Jméno a příjmení mluvnice sloh celkem Název školy
1. Ema Ferencová 27 15,67 42,67 1. Ema Ferencová 27 15,67 42,67 Gymnázium Uherské Hradiště
2. Vránová Michaela 23 17,44 40,44 ZŠ Trnava
3. Sára Gilíková 24 16 40 AG Kroměříž
4. Ondřej Hyjánek 23 16,78 39,78 ZŠ Zubří
5. Eliška Martina Válková 23 16,67 39,67 Gymnázium Uherské Hradiště
6. Alena Omastová 21 17,77 38,77 Gymnázium L. Jaroše, Holešov
7. Krčma Filip 20 17 37 GJŠ Zlín
8. Jan Doubrava 20 16,33 36,33 AG Kroměříž
9. Tereza Pavlíková 21 14,44 35,44 ZŠ Videčská, Rožnov pod Radhoštěm
10. Iveta Koláčková 19 16,33 35,33 ZŠ a MŠ Loučka, Loučka
11. Aneta Pijáčková 17 16,11 33,11 ZŠ Mariánské náměstí, Uherský Brod
12. Naňáková Eliška 17 12,56 29,56 ZŠ Brumov-Bylnice

Ondrovi gratulujeme a děkujeme mu za výbornou reprezentaci školy.

Mgr. Pavel Čučka

Od

ZÁPIS ŽÁKŮ DO 1. TŘÍD PRO ŠKOLNÍ ROK 2019/2020

PŘEDPOKLÁDANÝ TERMÍN ZVEŘEJNĚNÍ – 17.4.2018 00:00


Seznam žáků přijatých do 1. ročníku šk. roku 2019/2020

Pozn. Pořadí ani umístění v tabulce nemá žádnou souvislost se zařazením do budoucích tříd.

 

 


Seznam žáků s odkladem pro 1. ročník šk. roku 2019/2020