image_print
 • 2023_2024,  AKTUALITY / AKTIVITY,  červen,  květen

  Hudební olympiáda

  Milovníci melodií a muzikální zvídavci ze 4. a 5. tříd, kteří pečlivě přistoupili k domácí části naší tradiční olympiády, se setkali zrána plní očekávání a s hladovýma ušima:), aby změřili své síly. Hledali klíče k životům skladatelů, dumali nad kouzlem hudby, vymýšleli jí oficiální vizitku, poznávali nástroje hmatem, zrakem i sluchem (někteří též přičichli). Vrcholným kouskem byla tvorba písně. Nejlépe se dařilo Jindřišce Eklové z 5.B, Marušce Křenkové z 5.B a Pepovi Holišovi ze 4.B a Adélce Zemanové z 5.B. Těsně za nimi se umístili Verča Dobešová 4.B, Vojta Martinek 4.A , Ester Kolečková 4.B a Anička Krůpová 4.B. Gratulujeme a tleskáme vašemu plnému soustředění i popěvkům! „Máslo říká špeku,…

 • 2023_2024,  AKTUALITY / AKTIVITY,  červen,  květen

  Jak najít Hůkalku?

  Na to přišly děti z 1.B a 2.C. Vyjely si za neobvykle vlídného počasí na hrad Hukvaldy, kde hledaly tajemné symboly, které je přivedly na stopu moudré víly. Pátrací komando rozluštilo kód run a odhalilo hodnotu čisté vody. Aby výletníci na tento den hned tak nezapomněli a štěstí je provázelo nadále, odjížděli obtěžkáni drahými kameny, meči, přívěsky, dřevěnými talismany a sekyrkami. Hradní dobrodružství je zdokumentováno tady.

 • 2023_2024,  AKTUALITY / AKTIVITY,  červen,  květen

  Atletický trojboj

  Pozdně květnové počasí se slitovalo a umožnilo našim atletickým nadějím ukázat, co všechno dokáží. Ve skoku dalekém, hodu míčkem a sprintu se nejvíce blýskly Kristýna Tydlačková 1.C, Kája Závadová 2.B, Julie Vlčková 3.C, Stela Krupová 4.A a Adéla Krupová 4.A. V kategorii klukovské zazářili Petr Tomcsik 1.C, Víťa Červenka 2.A , David Hofer 3.A, David Riedel 4.A a Matěj Holiš 5.A. Gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalším kole! Všechny výsledky čekají na váš obdiv na tomto místě. Na závodníky v akci nahlédněte tady.

 • 2023_2024,  AKTUALITY / AKTIVITY,  červen,  květen

  Výbuch se nekonal

  V pátek 24.5.  žáci z 9.B připravili prvňákům z 1.C chemickou show. Deváťáci si všechny pokusy nastudovali a připravili sami, samozřejmě po konzultaci a s bedlivým dohledem paní učitelky Hely Hýblové. Mohli jsme vidět, jak se postupně vytváří „faraonův had“, co je třeba k výrobě sloní zubní pasty, jak reaguje sodík s vodou, jak se chová nenewtonovská kapalina a také jak si vyrobit domácí sopku. Prvňáci si sami mohli vyzkoušet ve spolupráci s deváťáky jak udělat samonafukovací balónek. Bylo to super a každému se to podařilo! Děkujeme všem zainteresovaným. Galerie pokusů k nahlédnutí zde.                                                                                                                                                 Za nadšené prvňáky třídní učitelka Jana Tydlačková

 • 2023_2024,  AKTUALITY / AKTIVITY,  květen

  1. pomoc v barvách

  V 5. třídách jsme moc rádi přivítali Kamilu Cermanovou, protože je mistryní skvělého výkladu. A nejen toho. Dokáže skvostně nasimulovat situace, ve kterých jde o zdraví, rychlý zásah, klid a přesnost. Teď můžeme věřit, že pokud budou nablízku naši páťáci, nemusíme se bát, že zůstaneme bez pomoci. Pro úlevný výdech si pojďte sem.