Základní škola Zubří

okres Vsetín, Hlavní 70, 756 54 Zubří ————— školní rok 2018 / 2019
image_pdfimage_print

Od

Skřivánek 2019

Švitořílci, štěbetálci a cvrlikáčci změřili sílu a čistotu svých hlasů těsně poté, co jaro rozrazilo dveře a pak se za ně vylekaně ještě schovalo. Naštěstí tu bylo dost zpěváčků, aby ho na tu chvíli, kdy se bude bát, patřičně zastoupili.

Zlatohrdlí sólisté   Bartoloměj Číp 1.B, Simona Křenková 2.B, Tereza Jaroňová 3.B a Lucie Ryšková 4.C

postříbření  – Rozárka Piskořová 1.C, Sophia Lukáčová 2.C, Diana Petřeková 2.C, Jeremiáš  Fojtík 3.B, Emily Višinková 5.C, Andrea Minářová 5.C

bronzový hlas – Nikol Francková 1.A, Lucka Němcová 3.A, Anička Petřeková 2.A, Bára Krpelíková 5.B a Tereza Piskořová 4. A

Zlaté skupinky – Ella Polehňáková a Lenka Křenková 1.B, Katka Závadová a Kája Žáková 3.B, Sára Holišová, Viktorka Mizerová, Nicol Korgerová a Nela Minarčíková 5.A

stříbrné – Tadeáš Javůrek a Jiří Němec 1.A, Klára Dobešová a Kristýna Porubová 3.C, Marek Michut, Jiří Riedl a Jan Kovář 2.B, Vanesa Vojkůvková a Lucka Fialová 4.A

bronzové – Sofie Ondřejová, Marie Riedlová, Adéla Porubová a Natalie Korbová 2.B, Míša Radová, Majda Jaroňová a Natálka Benová 5.A

Cenu diváků si vyzpívalo kvarteto Tomáš Pavlíček, Dominik Holiš, Martin Němec a Michal Štěpán 3.C

Gratulujeme a děkujeme za rozsvícení celého týdne; máme z vás radost!

Nahlédnout můžete tady, leč zanotovat si musíte sami.:)

Od

Komenského stopa

aneb není třeba vzhlížet jen k Avengers

28. března jsme vzpomínali na vzácného a moudrého člověka Jana Ámose Komenského. Děti se na chvíli vrátily do starých časů, aby si porovnaly, co je jim milejší…a pak mu napsaly dopisy.

„Moc ti děkujeme za všechno. Jsi veliký hrdina.“ Iva

„Milý Ámosi, jsem rád, že jsi nás zachránil. Kdyby nás ještě mlátili, tak už bych zdrhnul. Tak všechno nejlepší.“ Vítek

„Milý Jane Ámosi, jsem ráda, že jsi to změnil, mě by to asi taky před tím nebavilo. Nikdy bych netušila, že před lety byla škola tak těžká. Píšu ti hlavně proto, že máš narozeniny. Hodně štěstí, lásky a pohody. Snad se jednou setkáme….zanech nějaký vzkaz, ale ať poznám, že to nebyl jiný duch nebo kluk, který si dělá srandu…“ Tereza

„Děkuji, že nemusíme sedět v lavicích a mít ruce za zády a že nás učitelé nebijí rákoskou.“ Kája

„Ahojte, my vám děkujeme, že můžeme chodit na výlety, dělat besídky, hrát na piáno a zpívat a nemusíme jen sedět a opakovat všechno, co přečteme.“ Katka

A tady máme pár rukopisů:).

 

 

Od

MARTINA POKLAD NAŠLA

21. března 2019 pořádala Městská knihovna Valašské Meziříčí vyhlášení vítězů okresního kola soutěže O poklad strýca Juráša. Letos se soutěžilo na téma Já a můj hrdina a výsledkem byly básnické a prozaické práce či komiksy.

Velkého úspěchu dosáhla žákyně naší školy Martina Majerová ( 9.B), která si při vyhlašování výsledků převzala cenu za druhé místo v kategorii próza. Martině gratulujeme a děkujeme jí za výbornou reprezentaci školy.

Fotografie zde.

Od

Čokoládová tretra 2019

Tento bohulibý projekt je součástí mezinárodního atletického mítinku Zlatá tretra Ostrava. Nejlepší běžci ve věku od 6 do 11 let si už brousí podrážky na základní kolo, které proběhne na našem hřišti 3. dubna ve 12:30 hodin. Ze tří kategorií (trať 100m, 200m, 300m) postoupí celkem 9 běžkyň a 9 běžců do čtvrtfinále. Poté mohou tryskem proběhnout dalším čokoládovým kolem až ke zlatému startu v Ostravě. Držíme palce a přejeme jisté nohy a dostatek vůle!


Informační odkaz zde : CT2019_A4

Od

ZÁPIS ŽÁKŮ DO 1. TŘÍD PRO ŠKOLNÍ ROK 2019/2020

PŘEDPOKLÁDANÝ TERMÍN ZVEŘEJNĚNÍ – 17.4.2018 00:00


Seznam žáků přijatých do 1. ročníku šk. roku 2019/2020

Pozn. Pořadí ani umístění v tabulce nemá žádnou souvislost se zařazením do budoucích tříd.

 

 


Seznam žáků s odkladem pro 1. ročník šk. roku 2019/2020

Od

Pozvánka k zápisu

Vážení rodiče,

ředitelství ZŠ Zubří Vás zve s dítětem k zápisu do 1. ročníku. S vyplněným dotazníkem, občanským průkazem a rodným listem dítěte se dostavte do budovy 1. stupně ZŠ, Školní 540 ve dnech:

středa 10. 4. 2019 od 13:00 do 17:00 hodin

čtvrtek 11. 4. 2019 od 13:00 do 17:00 hodin

Těšíme se na nové žáčky.

Mgr. Svatava Martinátová

zást. řed. pro 1. stupeň ZŠ Zubří

Od

KARNEVAL ŠKOLNÍ DRUŽINY

Dne 8.3. se v sokolovně uskutečnil tradiční karneval školní družiny. Během maškarního reje si děti mohly zatancovat, zasoutěžit, naučit se ptačí tanec a Makarenu. Nechybělo ani vystoupení děvčat z aerobiku. Celou akci zakončila tombola, která potěšila všechny děti. Foto ke shlédnutí ZDE.

Od

Bubenický týden

Po prázdninách si všichni mysleli, že je potřeba se jemně rozjíždět…leč ukázalo se, že lepší je pořádně do toho praštit:). Díky Lukáši Kamasovi, který přivezl hromadu nástrojů, se každému poštěstilo načerpat energii rytmů. Djembe, zvony, kalimba, rytmická vajíčka, žabí drhla i dešťové hole putovaly z ruky do ruky a škola se otřásala, jako by ji obsadili afričtí domorodci. Největší úspěch ovšem sklidilo pohádkově znějící „ufo“…a nejeden muzikant si začal na handpan určitě šetřit.

První momenty můžete vidět i slyšet tady….další se chystají.

 

Od

ZIMNÍ SOUSTŘEDĚNÍ SPORTOVNÍCH TŘÍD 2019

Od neděle 17. 2. do pátku 22. 2. 2019 probíhalo tradiční zimní soustředění sportovních tříd. Místo ubytování, Čarták na Soláni, i místo pro lyžování, Skiareál Karolinka, patří neodmyslitelně k tomuto soustředění, proto i letos tomu nebylo jinak. Počet účastníků letos překvapil, protože na kurz odjeli téměř všichni žáci sportovních tříd, tedy 80. Ubytovací kapacita byla naplněna až za hranici únosnosti, ale nechtěli jsme nikoho, kdo měl zájem jet, odmítat. Tomu musel odpovídat i počet instruktorů. Letošní tým tvořili: Jiří Mika, Tomáš Randýsek, Gabriela Cábová, Jaroslava Juříčková, Martin Hrstka, Matěj Šuštáček a Pavel Čučka.

Po nedělním ubytování a úvodním bezpečnostním školení následovalo pondělní rozdělení do družstev a zahájení výcviku. Většina dětí už lyžařské kurzy absolvovala, a tak počet „nelyžařů“ byl opravdu malý. I oni se zásluhou svého velkého úsilí a neutuchající trpělivosti pánů Šustáčka a Hrstky dostali poměrně rychle do stavu, že mohli využívat celou sjezdovku.

Téměř celý týden panovalo slunečné počasí, proto jsme se snažili zahájit lyžování každý den už v 8:30. Kvalita sněhu se s každou hodinou slunečního svitu prudce snižovala. Ke konci každého lyžování jsme měli už i obavy o zdraví všech účastníků a museli brzdit elán některých borců. Naštěstí jsme každý den zakončili bez nějakých zranění.

Středu, tedy v nejkritičtější den celého kurzu, jsme nestrávili celou na svahu. Odpoledne jsme ve Velkých Karlovicích navštívili bowling a dokoupili pamlsky .

Čtvrteční dopoledne vyplnily závody v obřím slalomu. Přinášíme Vám jeho výsledky:

Mladší žákyně (6. -7. ročník):                                            Mladší žáci (6. – 7. ročník)

Poř. Jméno:                   Čas: (sec)                                        Poř. Jméno:                         Čas: (sec)
1.     Nela Fiedlerová        29,57                                             1.    Jan Románek                24,40
2.     Kateřina Lajgotová   32,00                                             2.    Adam Dořičák                25,03
3.    Tereza Mizerová        33,60                                             3.    Matěj Petřvalský            26,25

Starší žákyně (8. – 9. ročník)                                             Starší žáci (8. – 9. ročník)

Poř.  Jméno:                   Čas: (sec)                                       Poř.  Jméno:                       Čas: (sec)
1. Terezie Románková     26,50                                             1.      Tomáš Hronek               23,93
2. Julie Zemanová           27,72                                              2.      Filip Šišák                     25,18
3. Nikol Šuplerová           27,90                                              3.      Marek Pšenica              26,00

V pátek nás nepříjemně zaskočilo deštivé počasí, a tak jsme si raději lyže ani nenasazovali.

Každý večer vyplňovaly tolik oblíbené diskotéky DJ Ryby. Slyšeli jsme i velmi zajímavé vyprávění naší bývalé kolegyně Růženy Janoškové o Madagaskaru, vyzkoušeli si, jaké znalosti máme o zimních sportech, pobavili se u společenských her organizovaných deváťáky. Čtvrteční loučení deváťáků spustilo nezadržitelné přívaly slziček. Plakali i plyšáci.

Nejlepší znalosti o zimních sportech mají Filip Dimitriadis (6.A), Sebastian Kunert (7.A), Dominik Marek (8.A) a Tomáš Randýsek (9.A).

Připomenout ještě musíme dvě věci: za prvé výbornou péči místních kuchařů o naše chuťové pohárky a za druhé velmi malou chuť všech žáků udržovat svůj pokoj v přijatelném pořádku. (Příští rok se bude bodovat!)

Na příštím soustředění se určitě nebudou instruktoři ani personál hotelu zlobit, když budou naši žáci umět pozdravit, poprosit a poděkovat. Na to se moc těšíme.

Pevně věříme, že se nám povede v tradici zimních sportovních tříd pokračovat. Cíl jsme totiž splnili. Zlepšili jsme kondici žáků a utužili jsme vzájemné vztahy ve třídách i napříč nimi.

Fotografie zde.