image_print
 • AKTUALITY / AKTIVITY,  březen,  duben

  Jeden za všechny, všichni za jednoho

  Jeden za všechny, všichni za jednoho Tři mušketýři, slavný román Alexandra Dumase, se na chvíli přenesl z tištěné podoby v čítance do živého ztvárnění. Chlapci z 8. C Matěj a Vítek Pšenicové, Kristián Cabák, Šimon Horňák a Boris Borák si doma připravili své repliky, aby za pomoci vypravěčů Tadeáše Petřeka  a Šimona Chudárka a ostatních chlapců ze třídy coby gardy předvedli spolužačkám zlomek nesmrtelného příběhu o přátelství, cti a odhodlání bojovat za spravedlnost. Celé vystoupení s nimi během dvou dnů připravila jako režisérka Kristýna Porubová. A kromě hodiny českého jazyka tuto scénku horlivě předvedli i v dalších vyučovacích předmětech.   Obrázky najdete zde.

 • 2023_2024,  AKTUALITY / AKTIVITY,  březen,  duben

  Jarní okouzlení

  Petrohrad kvete. Ve výstavní síni se potkaly kraslice všech možných druhů, keramické nádhery a obrázky. Spojením prací zručných zkušených mistrů a našich nadšených dětí vzniklo nevídané svěží a okulibé potěšení. Kdo si dosud nepřipustil, že jaro je skutečně už mezi námi, měl by se jít také podívat. Zatím žasněte tady.

 • 2023_2024,  AKTUALITY / AKTIVITY,  březen,  duben

  Vzhůru za beránkem

  Škaredá středa 5.B zkrásněla společným putováním. Výprava byla vybarvená plněním úkolů, které připomněly, že jarní svátky jsou živé, skotačivé a voní čerstvým pečivem. V cíli na Randuskách se už jen vesele zpívalo, soutěžilo a zaslouženě svačilo. A velikonoční beránek byl tak chutný, že se nestihl ani vyfotit:). Pátrat můžete tady.

 • 2023_2024,  AKTUALITY / AKTIVITY,  březen,  duben

  Zobáčky zpěvné, křídla k potlesku

  – takový byl skřivánčí březen. Zpěváčci a švitořílci trénovali, zvyšovali rozsah i laťku, na poslední chvíli měnili složení sborů, orchestrů a repertoáru. A v posledním týdnu si vzájemně tleskali, protože (jak prohlásila jedna trylkařka) si to všichni chtěli hlavně užít a ostatním ozdobit den. Záběry naleznete tady. Ty nejzářivější klenoty je potřeba vyjmenovat: skupinky: 1. místo Lukáš a Marek Adámkovi 1.B 2. místo Johanka Vičíková a Kristýna Tydlačková 1.C            3. místo Vali Cabáková, Vali Lukáčová a Amálka Martinková 1.A 2. třídy – zlato v hrdle Viky Cabáková 2.B   stříbro Joli Petřeková 2.A a David Frýdl 2.A  bronz Bára Drda 2.A a Kája Stromšíková 2.B skupinky: 1. místo Viky Cabáková a…

 • březen

  Zimní soustředění sportovní tříd 2024 bez sněhu

  Zimní soustředění sportovních tříd se uskutečnilo od 25. února do 1. března 2024 a letos poprvé bez sněhu a lyžování. Již před začátkem soustředění se vědělo, že sněhové podmínky v Karolince jsou špatné. Po jarních prázdninách skiareál už neotevřel, i přes velkou snahu lyžovat v jiném skiareálu se naše přání nesplnilo a tak 75 žáků sportovních tříd s týmem instruktorů ve složení Jiří Mika, Martin Hrstka, Tomáš Randýsek, Marek Mikl, Jaroslava Juříčková, Iva Malinová a Gabriela Cábová vyrazilo vstříc turistickému a horskému dobrodružství na hotel Čarták na Soláni. Celý pobyt byl naplněn venkovními aktivitami zaměřenými na soutěže a poznávání blízkého okolí Soláně, Velkých Karlovic, vědomostními kvízy a soutěžemi. Za organizaci…