2019_2020

CH – 8.A, 8.B Gybas – archív

Srdečně zdravím

! Upozornění pro studenty, kteří zítra příjdou do školy: nezapomeňte si prosím vzít sebou od rodičů podepsané čestné prohlášení o vaši bezinfekčnosti a také roušky, které pak si můžete ve třídě sundat !

rozsah probíraného učiva od 8. do 15. června

Vyplněné listy mi prosím zasílejte průběžně do 19. června.

Přeji pohodový zbytek školního roku,

rozsah probíraného učiva od 1. do 7. června

! Bližší informace o možnosti setkání !

Od 8. června je možnost domluvit se spolu na konzultaci ohledně výuky chemie. Měli bychom více času znovu probrat a hlavně vysvětlit si látku, které jste museli více či méně porozumět sami přes vzdálenou výuku. Taky by to byla skvělá příležitost opět se vidět.

První setkání by proběhlo v pondělí 8. června od 9:00 do 10:30 hod. Počet žáků z jedné třídy je stanoven na maximální počet 15 žáků – v případě, že by vás bylo více, tak se můžeme s těmi, kteří by se nevešli do tohoto počtu 15 domluvit na 10:45 téhož dne. Vyzvedl bych si vás u vchodu do školy.

Pokud by někdo z vás měl zájem, tak mi prosím napište na email nejpozději do čtvrtku 4. června – napište také, zda byste chtěli přijít v 9 nebo v 10:45 hod a také, jestli jste z áčka nebo béčka. Jednou z podmínek, je donést si sebou od rodičů čestné prohlášení o vaší bezinfekčnosti a nezapomenout si vzít sebou roušky – ve třídě se pak můžeme samozřejmě domluvit a sundat je.

Pokud byste měli jakýkoliv dotaz, tak mě prosím kontaktujte na mobil: 735 28 44 71

Těším se na brzkou viděnou,

rozsah probíraného učiva od 18. do 24. května

Na vypracování úkolů budete mít více času – zasílejte je prosím do 31. května – aspoň si trochu odpočinete.

Pokud si nebudete vědět rady, tak neváhejte a kdykoliv se ozvěte – vždycky si na vás udělám čas.

Krásný zbytek školního roku,

Srdečně zdravím,

Předem se omlouvám, pokud se vám bude zdát, že je toho hodně – problém je spíš v tom, že je to nová látka a chtělo by to probrat v rámci normální hodiny. Proto vás prosím, pokud to bude dělat někomu velké problémy a nebude schopný to vyplnit, tak se na mě může kdykoliv obrátit, a to jak na email, tak i na mobil – číslo najdete v archivu.

rozsah probíraného učiva od 11. do 18. května

Prosím o zaslání vyplněného pracovního listu do 18. května na stejnou emailovou adresu jako doposud.

Stále platí, pokud to nestihnete poslat do výše uvedeného data, tak se vůbec nic nestane.

Přeji spoustu pohody a dobré nálady,

Zdravím,

kontakt na mobil: 735 28 44 71

rozsah probíraného učiva od 4. do 10. května

Prosím o zaslání vyplněného pracovního listu do 11. května na stejnou emailovou adresu jako doposud. V případě, že byste to nestihli poslat do uvedeného data, tak se nic neděje – budu rád když mi to pošlete i později.

Přeji vám pohodový květen,

Tomáš Gybas

!! Promiňte – zde přikládám skenované dokumenty !!

probírané učivo je v rozsahu období od 27. dubna do 4. května

Omlouvám se předem za více úkolů, než obvykle – předpokládal jsem, že si zápisy společně napíšeme později ve škole, ale zřejmě na to již nezbyde čas.

Prosím o zaslání vyplněného pracovního listu do 4. května na stejnou emailovou adresu, kterou jste používali jako doposud. V případě, že byste to nestihli poslat do uvedeného data, tak se nic neděje – budu rád když mi to pošlete i později.

Přeji krásný týden,

probírané učivo je v rozsahu na období od 20. – 26. dubna

Vyplněné pracovní listy prosím zasílejte na e – mailovou adresu jako doposud do 26. dubna

Chci vás poprosit, pokud mi to pošlete později, tak se nic nestane – pokud si nebudete vědět rady, tak neváhejte a ozvěte se.

Přeji hodně zdraví a pohody,

probírané učivo je v rozsahu 2 vyučovacích hodin od 14. – 19. dubna

Vyplněné pracovní listy prosím zasílejte na e – mailovou adresu jako doposud do 20. dubna

Chci vás poprosit, pokud mi to pošlete později, tak se vůbec nic nestane – pokud si nebudete vědět rady, tak neváhejte a ozvěte se.

Přeji krásné a pohodové velikonoce,

Zdravím všechny,

probírané učivo je v rozsahu jednoho týdne od 6.4. – 10.4. 2020.

Zde přikládám pracovní list: Chemie – pracovní list – oxidy 2

Skenované dokumenty naleznete v archivu příspěvků.

odkaz na video:

– tvoření vzorců a názvů oxidů: https://www.youtube.com/watch?v=bNnghkGvXVg

– skleníkové plyny (skleníkový efekt):

Vypracované úkoly zasílejte prosím do 12.4. na známou emailovou adresu.

!!Nestresujte se, pokud byste to nestihli poslat do tohoto termínu, můžete to poslat samozřejmě i později!!

Po celou dobu samozřejmě platí, že v případě jakéhokoliv problému, se na mě můžete kdykoliv obrátit.

Přeji vám pohodově strávený čas.

Srdečně zdravím,

přikládám zde soubory (studijní materiály):

odkaz na prezentaci: Chemie – oxidy

odkaz na pracovní list: Chemie – pracovní list – oxidy

S vypracováním prosím nespěchejte, výsledky zasílejte průběžně na email, na který jste doposud zvyklí.

Na brzkou shledanou

Srdečně zdravím,

Chemická vazba, chemická reakce, halogenidy – pracovní list viz odkaz:Chemie 8. třída – Halogenidy

zde máte k dispozici powerpointovou prezentaci: halogenidy

Přeji vám, aby vám to uteklo co nejdřív a mohli jsme se setkat zase ve škole.

Vypracované listy zasílejte průběžně (nespěchejte) na emailovou adresu: tomas.gybas@centrum.cz

Platí stále, pokud budete mít jakýkoliv problém při vyplňování pracovního listu, tak mě určitě napište.

Upozornění – vzhledem k tomu, že se mi přes víkend nepodařilo nahrát příspěvek týkající se výuky chemie pro 8. a 9. třídy standardně na webové stránky naší školy, zaslal jsem ho prostřednictvím emailu některým vašim spolužákům, kteří vám tento příspěvek zřejmě přeposlali.

Pokud se tak nestalo, tak zde přikládám soubory s pracovními listy: Chemie 8. třída – vlastnosti prvkůChemie 9. třída – vlastnosti organických látek

odkaz na chemickou reakci – rozklad peroxidu vodíku: https://www.youtube.com/watch?v=3a7t8BWvLzk

Vypracované úkoly zašlete prosím nejpozději do 23. března (Po) na email: tomas.gybas@centrum.cz